Selahattin Kermen : “En Büyük Amacım Güzel Gülüşleri Sağlıkla Buluşturmaktır”

Selahattin Kermen : “En Büyük Amacım Güzel Gülüşleri Sağlıkla Buluşturmaktır” Selahattin Kermen : “En Büyük Amacım Güzel Gülüşleri Sağlıkla Buluşturmaktır”

Optima Dent Ağız Ve Diş Sağlığı Polikliniği Kurucusu Ünlü Diş Hekimi Selahattin Kermen, Kliniğinde Uyguladığı Tedavi Yaklaşımlarını Klass’a Anlattı  

Enerjisiyle etrafına pozitif enerji yayan, dünya üzerindeki 30'dan fazla ülkeyi keşfetmiş bir gezgin ve kendisini mesleğine adamış bir uzman olarak tanınan Optima Dent kurucusu ünlü diş Hekimi Selahattin Kermen, sadece bir diş hekimi değil, aynı zamanda gülüşlerin mimarı bir isim. Estetik Diş Hekimliği, İmplant, Ağız-Diş-Çene Cerrahisi, Ortodonti, Endodonti, Pedodonti, Periodontoloji, Diş Beyazlatma, Gülüş Tasarımı ve Protez alanlarında kliniği Optimadent ile sağlık ve kaliteyi ön planda tutan bir anlayışla hizmet veren Selahattin Kermen, amaçlarının hastalara üst düzeyde sağlık hizmeti sunmak ve güzel gülüşleri sağlıkla buluşturmak olduğunun altını çiziyor. Gelişmiş teknoloji ve yenilikçi yöntemleri kullanarak hem sağlık hem de estetik açıdan mükemmel sonuçlar elde etmeye çalıştıklarını belirten başarılı Diş Hekimi Selahattin Kermen ile polikliniğinde uyguladığı tedavi yaklaşımlarını Klass okurları için konuştuk.


“Her bir hastamız benim için özeldir. Sizlerin sağlıklı gülüşlere kavuşmanız, özgüveninizi bulmanız benim için büyük bir mutluluk kaynağıdır. Optimadent olarak, sadece diş tedavisi değil aynı zamanda sıcak bir aile ortamı sunuyoruz. Tedavi sürecinizde yanınızda olmak, her sorunuzu yanıtlamak ve sizi rahatlatmak bizim için bir ayrıcalıktır.”

Selahattin Bey, alanınızda oldukça başarılı bir diş hekimisiniz. Sizin için diş hekimliği nedir, size ne anlam ifade ediyor?
Diş hekimliği benim için sadece bir meslek değil, aynı zamanda insanların sağlığına katkıda bulunma ve gülümsemelerini yeniden kazandırma fırsatıdır. Bu meslek, insanların yaşam kalitesini artırmak adına güvenli bir alan sağlar. Daha güzel bir gülüşle özgüveninizi yeniden kazanmanızı sağlamak ve sağlıklı bir ağız bakımı konusunda insanlara yardımcı olmak, benim için büyük bir mutluluk kaynağıdır.

Mesleğinizdeki başarılarınızdan bahsetmenizi istersek bize neler söyleyebilirsiniz?
İstanbul Amerikan Hastanesi gibi büyük bir kuruluşta başladım ve ardından 2015 yılında kendi kliniğim olan Optimadent'i açtım. Bu süreçte gülüş tasarımı ve lamine tedaviler konusunda kendimi geliştirdim. Ancak benim için en büyük başarı, her hastamın ihtiyaçlarına uygun özel tedavi planları oluşturarak onların güvenini kazanmak ve gülümsemelerini yeniden kazandırmaktır. Her hastamın yaşamına olumlu bir dokunuş yapmak benim için en büyük motivasyon kaynağıdır.

‘OPTİMADENT, SADECE BİR DİŞ KLİNİĞİ DEĞİL, AYNI ZAMANDA İNSANLARIN GÜLÜMSEMELERİNİN YENİDEN DOĞDUĞU BİR KLİNİKTİR.

Optimadent kliniğinizdeki tedavi yaklaşımınızdan bahseder misiniz?
Optimadent, sadece bir diş kliniği değil, aynı zamanda insanların gülümsemelerinin yeniden doğduğu bir kliniktir. Burada her hastamıza özel bir tedavi planı oluşturuyoruz. Hastalarımızın rahatlaması ve kendilerini güvende hissetmeleri bizim için en önemli önceliktir. Gelişmiş teknoloji ve yenilikçi yöntemleri kullanarak hem sağlık hem de estetik açıdan mükemmel sonuçlar elde etmeye çalışırız. Hastalarımızın memnuniyeti ve doğal gülüşlerini yeniden kazanmaları en büyük başarımızdır. Estetik Diş Hekimliği, İmplant, Ağız-Diş-Çene Cerrahisi, Ortodonti, Endodonti, Pedodonti, Periodontoloji, Diş Beyazlatma, Gülüş Tasarımı ve Protez alanlarında hizmet veren polikliniğimiz, sağlık ve kaliteyi ön planda tutan bir anlayışla kurulmuştur. Amacımız, siz değerli hastalarımıza en üst düzeyde sağlık hizmeti sunmak ve gülüşlerinizi sağlıkla buluşturmaktır. Mutlulukta bir gülümsemeyle başlar, o yüzden gülüşümüz önemli. Kişiye özel gülüş tasarımını da ona göre yapıyoruz. İlk olarak hastamızın muayenesini yapıp beklentilerini ve ihtiyaçlarını belirliyoruz. Gülüşüyle mi ön plana çıkmak istiyor, hayali daha parlak daha beyaz dişler mi yoksa hastamızın beklentisi yüzüne yakışan daha doğal dişler mi? Hastamızın beklentilerini öğrenip ağız muayenesine geçiyoruz. Kırık dişleri mi var, dişlerinin rengi beklentilerine göre çok koyu bir renkte mi, çapraşık ya da eksik dişleri mi var buna bakıyoruz, uygulayacağımız yöntemi ve kullanacağımız malzemeleri seçiyoruz. Estetik dolguları mı, porselen laminaları mı, cam seramik kaplamaları mı ya da sadece çapraşıkları düzeltmek için tel ya da şeffaf plakları mı kullanacağımıza karar verip tedaviye başlıyoruz.

‘HER BİR HASTAMIZ BENİM İÇİN ÖZELDİR’
Son olarak, danışanlarınıza Klass aracılığı ile bir mesajınız olur mu?
Her bir hastamız benim için özeldir. Sizlerin sağlıklı gülüşlere kavuşmanız, özgüveninizi bulmanız benim için büyük bir mutluluk kaynağıdır. Optimadent olarak, sadece diş tedavisi değil aynı zamanda sıcak bir aile ortamı sunuyoruz. Tedavi sürecinizde yanınızda olmak, her sorunuzu yanıtlamak ve sizi rahatlatmak bizim için bir ayrıcalıktır. Sağlıklı ve mutlu gülüşler için buradayız. Size gülümsemenizi geri kazandırmak ve sağlığınıza katkıda bulunmak için sabırsızlıkla bekliyoruz.