Selahattin Kermen : Güzel Gülüşleri Sağlıkla Buluşturuyor

Selahattin Kermen : Güzel Gülüşleri Sağlıkla Buluşturuyor Selahattin Kermen : Güzel Gülüşleri Sağlıkla Buluşturuyor

Dünya üzerindeki 30'dan fazla ülkeyi keşfetmiş bir gezgin ve kendisini mesleğine adamış bir uzman olan Optima Dent Kurucusu ünlü Diş Hekimi Selahattin Kermen, sadece bir diş hekimi değil aynı zamanda gülüşlerin mimarı diye biliniyor. Estetik Diş Hekimliği, İmplant, Ağız-Diş-Çene Cerrahisi, Ortodonti, Endodonti, Pedodonti, Periodontoloji, Diş Beyazlatma, Gülüş Tasarımı ve Protez alanlarında kliniği Optimadent ile sağlık ve kaliteyi ön planda tutan bir anlayışla hizmet veren Selahattin Kermen yakaladığı başarıyı ise mesleğini severek yapmasına ve her daim planlı olmasına bağlıyor.  

Enerjisiyle etrafına pozitif enerji yayan, hastalarına üst düzeyde sağlık hizmeti sunmak ve güzel gülüşleri sağlıkla buluşturmak amacıyla hizmet veren ünlü Diş Hekimi Selahattin Kermen, gelişmiş teknoloji ve yenilikçi yöntemleri kullanarak hem sağlık hem de estetik açıdan mükemmel sonuçlar elde etmeye çalıştığını belirtiyor. “Optimadent, sadece bir diş kliniği değil, aynı zamanda insanların gülümsemelerinin yeniden doğduğu bir kliniktir. Burada her hastamıza özel bir tedavi planı oluşturuyoruz. Hastalarımızın rahatlaması ve kendilerini güvende hissetmeleri bizim için en önemli önceliktir.” diyen Selahattin Kermen diş hekimliğini sadece bir meslek olarak değil aynı zamanda insanların sağlığına katkıda bulunabildiği ve gülümsemelerini yeniden kazandırdığı bir platform olarak görüyor. Mesleğe başladığı ilk günden beri kendisini her daim geliştiren ve bunu yaparken sosyal hayatına da önem veren Selahattin Kermen kendisini başarıya ulaştıran “10 Altın Kural”ı Klass’a anlattı.

SELAHATTİN KERMEN’İ BAŞARIYA GÖTÜREN 10 ALTIN KURALI

 
 • Düzgün bir hasta iletişimi: Hastaların psikolojisini anlamak ve empati yapmak bizim mesleğimizde çok önemli.
 
 • Hastanın güvenini tesis etmek: Hastanın gerek genel kanı olarak gerekse de önceki tecrübelerinden dolayı diş hekimi koltuğuna karşı fobi oluşturmuş sebebi de geçmişten gelen diş koltuğu fobileri…
 
 • İyi bir organizasyon: Kliniğimizde randevudan tedavi bitimine ve hatta sonrasına uzanan süreci çok iyi yönetiyoruz.
 
 • Temiz ve kesinlikle hijyenik bir klinik ortamı: Bir sağlık kuruluşu olarak hijyenik bir ortam oluşturmak olmazsa olmazımız oldu. Bu da bizi başarıya götüren etkenlerdendir.
 
 • Teknolojiyi takip etmek: Son teknolojileri takip ederek tedavi süreçlerinde hasta hizmetleri olarak kullanmak
 
 • İyi eğitimli ve tecrübeli bir hekim kadrosuyla çalışmak: Sektörümüzde eğitim ve tecrübe bizi öne çıkaran faktörlerdendir. Bu yüzden ekibimi de hem eğitim olarak hem de tecrübe olarak öne çıkan isimlerden oluşturdum.
 
 • Düzenli bir sosyal ve sportif hayat: Başarıya giden yolda çalışmak kadar iyi bir sosyal hayata da sahip olmak ve insanlarla iletişim halinde olmak da önemlidir. Bu yüzden sosyal hayatımda düzeni kurdum.
 
 • Hobilerime zaman ayırmak: Hobilerime zaman ayırarak iş hayatının stresine karşı kendimi koruyorum. Özellikle bol bol seyahat ediyor ve yelken sporuyla ilgileniyorum.
 
 • Hasta memnuniyetini takip etmek: Diş hekimliğinde bir diğer önemli unsur da hasta memnuniyetini takip etmektir. Tedavi sonrası hastanın doğal rutinine dönme süreci ve alışma sürecini takip ederek birebir ilgileniyorum.
 
 • Planlı ve verimli çalışmak: Her işte planlı çalışmak çok önemlidir. Bu yüzden hayatımın her anında planlı yaşadım. Bu öğrencilik zamanında da böyleydi şimdi de böyle.