Sevdiğim İşi Yapmak Beni İnanılmaz Mutlu Ediyor

Sevdiğim İşi Yapmak Beni İnanılmaz Mutlu Ediyor Sevdiğim İşi Yapmak Beni İnanılmaz Mutlu Ediyor

Fatih Sarıkaya Güzellik Merkezi’nin Kurucusu Fatih Sarıkaya, verdikleri ayrıcalıklı hizmetleri Klass’a anlattı.  

Çocukluk döneminde kuaför olmak isteyen ve ablasının gittiği kuaförde çalışmaya başlayan Fatih Sarıkaya, ilerleyen dönemlerde başarılarıyla dikkat çekerek sektöründe tanınan bir isim oldu. Sonrasında girişimcilik ruhuyla kurduğu Fatih Sarıkaya Güzellik Merkezi’ni sektörde önemli bir noktaya getiren Fatih Sarıkaya, sunduğu hizmet çeşitliliği ve özel uygulamalarıyla da İstanbul başta olmak üzere birçok ilden danışanların güven duyduğu bir merkez oluşturdu. Başarılı girişimci Fatih Sarıkaya ile güzellik merkezini nasıl kurduğunu, verdiği ayrıcalıklı hizmeti ve mesleğinde danışanlarını anlamanın önemini Klass okurları için konuştuk.Fatih Bey, öncelikle sizi tanıyarak güzellik merkezi fikrinin nasıl oluştuğunu dinleyebilir miyiz?
1982 yılında İstanbul Bakırköy’de doğdum. Memur bir ailenin 3. çocuğuyum. 2 ablamda muhasebe müdürüydü. Ben ilkokuldan itibaren kuaför olacağım diyen bir çocuktum. 11 yaşından itibaren ablamın gittiği kuaförde hafta sonları çırak olarak çalışmaya başladım. Lise yıllarına kadar hem iş hem okula devam ettim. Daha sonrasında tamamen iş hayatım başlamış oldu. İyi ki de başlamış çünkü sevdiğim işi yapmak beni inanılmaz mutlu ediyor.


Kurduğunuz güzellik merkeziyle birçok hizmeti bir arada sunuyorsunuz, böyle bir mekâna nasıl karar verdiniz?
Aslında böyle bir merkezi danışanlarım çok istiyorlardı. ‘Fatih, sana geldiğimizde başka bir yere gitmek istemiyoruz’ dediklerinde; dedim ki kompleks bir merkez yapmalıyım ki insanlar eşleri ile gelebilsin ve bütün bakımlarını yaptırsınlar. 5 katlı merkezimizin içerisinde; kafe, kuaför, cilt bakımı, bölgesel zayıflama ve fitness bölümleri var. Danışanlarımızın aradıkları tüm konforu barındıran unisex bir merkez açtık.

Siz sadece fiziki değil ruhen bir değişimin de yaşanması gerektiğine inanıyorsunuz. Bu mottonuzu biraz anlatabilir misiniz?
Evet kesinlikle kişi analizi yaparak hizmet sunuyorum. 27 senedir kadınlarla çalışınca ne istediklerini anlamanın da önemini kavrıyorsunuz. Anladığın kadının ruhuna dokunmuş oluyorsun. O zaman kendilerini daha iyi hissediyorlar ve mutlu oluyorlar.

Fatih Sarıkaya Güzellik Merkezi’ni rakiplerinden farklı kılan özellikleri nelerdir?
Her şeyden önce kendime rakip olmam, sürekli kendimi yenilemeye çalışmam, eğitim almaya devam etmem, yeniliklere açık olmam ve her zaman yanımda olan sağlam bir ekibimin yani ailem olması farklı kılan özelliklerimizdir.

Teknolojinin oldukça öne çıktığı bir sektördesiniz. Yaptığınız teknolojik yatırımlardan ve kullandığınız cihazlardan bahsedebilir misiniz?
Çok araştırmacı bir ruhum var. Kesinlikle kendime yaptırmayacağım hiçbir uygulamayı ve kullanmayacağım hiçbir ürünü merkezimde kullanmam. Bölgesel zayıflamada başarılı cihazlar kullanıyoruz, lazer epilasyonda da aynı şekilde. Bir anımı anlatayım size. Cihaz alırken bir solüsyon sundular bana ama tehlikeli olduğunu söylediler ve denememizi istediler. Bende kendimde denemek istedim. O kadar kötü bir ürün denk gelmiş ki, parmağım kopuyordu az kalsın. Neyse ki danışanlarda denemedim.


Sunduğunuz özel hizmetlerin daha büyük kitlelere ulaşması adına gelecekte yeni şubeler ya da franchising vermeyi düşünüyor musunuz?
Yeni şubeler ve franchising anlaşmaları yapmaya başlıyoruz. Bu haberi de ilk buradan duyurmuş olayım.


Yaptığınız makyajlar ile sosyal medyada nasıl tepkiler alıyorsunuz?
Nitelikli dolandırıcı diyenler de var makyaj mimarı diyenlerde var. 2013 yılından itibaren ‘before / after’ yapmam benim tanınmama neden oldu. İnsanlar sosyal medyada severek takip ediyorlar, beyler eşlerinin makyajını yapmam için bana getiriyorlar. Özelikle ‘before / after’ fotoğraf çektirmek istiyorlar. Bu çok güzel bir şey benim için.
 

İNSTAGRAM: byfatihsarikayaa

Fatih Sarıkaya