Sevgi Ekiyor: Yanlış Yapıda, Kötü Bir Şekilde Uygulanan Dolgulardan Kurtulmak Zaman Alabilir

Sevgi Ekiyor: Yanlış Yapıda, Kötü Bir Şekilde Uygulanan Dolgulardan Kurtulmak Zaman Alabilir Sevgi Ekiyor: Yanlış Yapıda, Kötü Bir Şekilde Uygulanan Dolgulardan Kurtulmak Zaman Alabilir

Sağlıklı Yaşam Yönetimi ve Medikal Estetik Hekimi Dr. Sevgi Ekiyor, Yanlış Dolgu Uygulamalarını ve Tedavi Yöntemlerini Klass’a Anlattı.  

Dolgu ve botoks medikal estetik dünyasında en çok kullanılan yöntemlerden biridir. Birçok farklı sorunun giderilmesinde yardımımıza koşan dolgu ve botoks işlemleri, doğru içerik olmadığı ve doğru uzmanlar tarafından uygulanmadığı zaman birçok soruna yol açabilir. Yüz mimarisi alanında yaptığı çalışmalarla adından sıkça söz ettiren Sağlıklı Yaşam Yönetimi ve Medikal Estetik Hekimi Dr. Sevgi Ekiyor, yanlış dolgu uygulamaları ve tedavi yöntemleri hakkında merak edilenleri Klass okuyucuları ile paylaştı.

Dermal dolgu maddelerinin en yaygın iki kullanım şekli vardır: Mevcut özelliklerinizi geliştirmek (örneğin daha dolgun dudaklar için dudak dolgusu) veya yüzdeki hacim kaybını düzeltmek için kullanılan ve daha genç bir görünüm sağlayan dolgular. Hem uygulaması kolay hem de hızlı sonuç veren bu yöntem mutlaka uzman eller tarafından uygulanmalıdır. Yüz mimarisinin çok önemli olduğunu belirten Dr. Sevgi Ekiyor, “Tek bir bölgeye dolgu uygulandığında sorununuzun düzeleceğini düşünebilirsiniz. Ancak farklı bölgelere uygulanacak dolgu ile görünümü desteklemek gerekir.” diyerek yüz orantısının korunması gerektiğinin altını çizdi.

“BAZI DOLGU UYGULAMALARI SONUCU BEKLENTİLERİNİZİ KARŞILAMAYABİLİR”
Herhangi bir dolgu maddesinin enjeksiyonu genellikle iğne giriş yerine bağlı oluşan kırmızı noktalara ve biraz morarmaya neden olur. Morarma nedenleri uygulama tekniğine göre değişir; alanında uzman bir doktor tarafından kullanılan tekniklerle morarma en aza indirilebilir. Kişi hemen günlük hayatına dönebilir. Bazı dolgu uygulamaları sonucu beklentilerinizi karşılamayabilir. Yanlış hesaplanmış dolgu miktarı, dolgunun yapısı ve uygulanan bölge işlemden alacağımız sonucu direkt olarak etkiler. Dr. Sevgi Ekiyor, “Yüz bölgelerimizin ihtiyaç duyduğu dolgu miktarı ve yapıları birbirinden farklı. Yanlış yapıda, kötü bir şekilde uygulanan dolgulardan kurtulmak zaman alabilir. Bu nedenle alanında uzman, referanslı ve sizin isteklerinizi anlayan bir doktor ile ilerlemek çok önemli” diyerek hastalarını uyardı.

“DOLGULARIN ERİTİLİP, YÜZÜN ESKİ HALİNE KAVUŞMASI MÜMKÜNDÜR”
Dolgu uygulamasından sonra morluk ve ödem kişinin yapısına ve alışkanlıklarına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Ancak bu reaksiyonlar 7 günden daha fazla sürmemelidir. 7 gün içerisinde ödem geçer ve dolgunun asıl görünümü ortaya çıkar. Sevgi Ekiyor bu konuyla ilgiliyse “İlk 1 hafta dolgunun görünüşüyle ilgili panik yapmamak gerekir. Verilen süre aşıldığında yüzünüzde asimetriler, dolgu maddesinin kayması veya beklenen sonucun dışında farklı bir görüntü ile karşılaşılıyorsa kişi hekimi bilgilendirmelidir. Dolguların eritilip, yüzün eski haline kavuşması mümkündür. Bu doğal yollar beklendiğinde 8-12 ay içerisinde gerçekleşir. Ancak hızlı bir sonuç alınmak isteniyorsa; hyaluronik asit dolgu maddeleri üzerinde hemen etkisini göstermeye başlayan hiyalüronidaz enzimi ile dolgular çözülebilir. Enzimi uygulama miktarı kişinin ihtiyaç ve talebine göre değişiklik gösterebilir.” dedi.

İnstagram: dr.sevgiekiyor
 

Sevgi Ekiyor

Sevgi Ekiyor: Yanlış Yapıda, Kötü Bir Şekilde Uygulanan Dolgulardan Kurtulmak Zaman Alabilir Sevgi Ekiyor
Sevgi Ekiyor: Yanlış Yapıda, Kötü Bir Şekilde Uygulanan Dolgulardan Kurtulmak Zaman Alabilir Sevgi Ekiyor