Silah, Eğitmen Gözetiminde Kullanıldığında Keyifli Bir Aktiviteye Dönüşebiliyor

Silah, Eğitmen Gözetiminde Kullanıldığında Keyifli Bir Aktiviteye Dönüşebiliyor Silah, Eğitmen Gözetiminde Kullanıldığında Keyifli Bir Aktiviteye Dönüşebiliyor

Gamze Özlü Group Real Estete Kurucusu Gamze Özlü, poligon tutkusunu Klass’a anlattı.

Gamze Özlü Group Real Estate Kurucusu ve Gayrimenkul Uzmanı Gamze Özlü, yoğun iş temposundan vakit bulduğu her fırsatta poligona giderek atış yapıyor. Zaman zaman arkadaşlarıyla grup halinde poligonda atış yaparak stres attıklarını söyleyen ünlü iş kadını silahla ilgili becerilerini aldığı eğitimlerle de geliştiriyor. ‘Silah, eğitmen gözetiminde ve doğru bir şekilde kullanıldığında keyifli bir aktiviteye dönüşebiliyor’ diyen ünlü Gayrimenkul Danışmanı Gamze Özlü ile poligon deneyiminin kendisini nasıl hissettirdiği, poligonda aldığı derslerinin yanı sıra silah hobisinin kendisine neler kattığını ve atıcılığa ilgi duyan kişilere tavsiyelerini Klass okurları için konuştuk.


Gamze Hanım, işinizden artakalan zamanlarınızda poligona gelerek silah atışı yapıyorsunuz. Poligon deneyiminizin sizi nasıl hissettirdiğini bizimle paylaşabilir misiniz?
Gündelik hayatımda stres atmak için spor yapıyorum. Arkadaşımın poligonuna gelerek haftada en az bir gün atış yapıyorum. Burada güvenli bir yerde ateş ediyorum ve rahatlıyorum. Poligonda ateş etmek çok zevkli, herkese tavsiye ediyorum. Enerjinizi burada boşaltabiliyorsunuz, sinirinizi ve stresinizi atıyorsunuz. Atış yaparken duruşunuz da çok önemli. Fiziken de nasıl hareket edeceğinizi, nasıl duracağınızı öğreniyorsunuz. Eğer isterseniz özel ders de alabiliyorsunuz.


Poligonda aldığınız derslerden de bahsedebilir misiniz?
Burada öncelikle temel atış eğitimi aldım. Her gün birer saat olmak üzere toplam beş saatlik bir eğitimdi. Silahı takıp sökme, şarjörü takıp sökme, silah temizliği ve güvenli atış kuralları konusunda dersler aldım. Daha sonrasında beş metreden başlayarak yirmi beş metreye kadar atışları gayet muntazam bir şekilde yaptım.

Aldığınız eğitimler sizi memnun etti mi?
Aldığım derslerden çok memnun kaldım. Buradaki hocalarımız gayet bilgili ve tecrübeli. Buraya arkadaşlarımla vakit geçirmek için de geliyoruz. İddialaşma da oluyor aramızda. Burada geçirdiğimiz saatleri eğlenceli bir hale getiriyoruz. Atış yaparken kulağımızda kulaklık oluyor. İçeride nasıl hareket edeceğimizi, silahları nasıl tutmamız gerektiğini hocalarımız bize anlatıyor.

Silah ve poligonlara ilgi duyan kişilere ne gibi tavsiyelerde bulunmak istersiniz?
Öncelikle silahı güvenli bir ortamda kullanmak çok önemli. Burada oldukça güvenli bir ortamda atış yaptığımız için kendimizi rahat hissediyoruz. Silah, eğitmen gözetiminde ve doğru bir şekilde kullanıldığında çok keyifli bir aktiviteye dönüşebiliyor.

 

Gamze Özlü