Sıvı ve Sebze Ağırlıklı Beslenerek ve Dans Ederek Formunu Koruyor

Sıvı ve Sebze Ağırlıklı Beslenerek ve Dans Ederek Formunu Koruyor Sıvı ve Sebze Ağırlıklı Beslenerek ve Dans Ederek Formunu Koruyor

Sağlıklı Yaşam Yönetimi ve Medikal Estetik Hekimi Dr. Sevgi Ekiyor, cerrahi işleme gerek duyulmadan, kısa sürede sonuç alınan medikal estetik uygulamaları yurt içi ve yurt dışında alanında gelişen teknolojileri yakından takip ederek hastalarına başarıyla sunuyor. Medikal estetik ile sağlıklı yaşam yönetimini bir arada sunarak hastalarının problemlerini bütünsel bir şekilde ele alan Dr. Sevgi Ekiyor, sağlıklı ve zinde olmak için kendisine en uygun olan yöntemleri de yaşamında uyguluyor.  

Gerçekleştirdiği başarılı uygulamalarla kadınların güzelliğini keşfetmesine yardımcı olan Sevgi Ekiyor, kendi güzelliği için de düzenli hayatı tercih etmiş bir isim. Aynı zamanda fit görünümünü her daim koruyan ünlü hekim beslenme düzenine de dikkat ediyor. Her sabah güne 09.00’da başlayan ve hiçbir şey yapmadan önce suyunu içen bir süre sonra da kahvesini içen Sağlıklı Yaşam Yönetimi ve Medikal Estetik Hekimi Dr. Sevgi Ekiyor, günün başlangıcını randevularını kontrol ederek yapıyor. Sonrasında sabah rutini olan cilt temizliğini gerçekleştirerek güne başlıyor. Cildine uygun profesyonel ürünlerle gerçekleştirdiği cilt temizliğinin ardından dışarı çıkmadan evvel güneş kremini de muhakkak süren Sevgi Ekiyor, kahvaltısız güne başlayamayanlardan. Eğer vakti varsa evinde, zamanı kısıtlıysa da kliniğinde kahvaltısını mutlaka yapan Ekiyor, yoğun bir temponun içerisinde her gün onlarca hasta ile bir araya geliyor ve bu nedenle güne zinde başlamak durumunda. Bu tempoda motivasyonunu kaybetmemek için kendisine vakit ayırması oldukça önemli.

HAFTADA İKİ GÜN DANS EDİYOR
Haftada bir veya iki defa günün 1 saatini dans etmeye ayıran ünlü medikal estetik hekimi üniversite yıllarında başladığı tangoyu yeniden hayatına dahil etmiş durumda ve tangonun ruhuna ve bedenine iyi geldiğine inanıyor. Hastalarıyla görüşmeleri bittiğinde eğer ekstra toplantıları yoksa dışarıda arkadaşlarıyla birlikte kaliteli zaman geçirmeyi tercih ediyor. Evde olduğu zamanlarda ise programı aynı; bol bol okuyor ve araştırma yapıyor. Haftada en az 1 kitap bitirmeye gayret ediyor ve yine akşamı evde geçiriyorsa Netflix’te kendisi için keyifli bir eğlence kaynağı. Son dönemde bir de yelken yapmaya merak saran Sevgi Ekiyor, bazı hafta sonlarını yelken yaparak değerlendiriyor. “Denizde olmak insan ruhuna gerçekten iyi geliyor; aynı zamanda bedenimin de daha sağlıklı bir hale geldiğini fark ediyorum.” diyen Doktor Sevgi Ekiyor, kendi bakımına ve güzelliğine de özen göstererek, üç haftada bir manikür pedikür yaptırıyor, ellerine jel tırnak merakı var. Saçlarına çok sık fön çektirmeyi tercih etmeyen Sevgi Ekiyor, bakım kremi haftalık maske yapıyor, saç ve cilt sağlığına çok dikkat ediyor.

YEMEKLERİNİ KLİNİĞİNDE PİŞİRTİYOR, SEBZE VE ÇORBA AĞIRLIKLI BESLENİYOR
Dışarda yemek yemeyi çok tercih etmeyen Dr. Sevgi Ekiyor, yemeklerini kliniğinde pişirtiyor, sebze ve çorba ağırlıklı besleniyor. “Bazen sadece bir kupa çorba içip aradan iki saat geçince ana yemek yiyorum. Bazen de çorbayı içecek gibi kullanıp ana yemeğimi de yersem bu sefer öğün aram en az 5 saate uzuyor.” diyor.
 

Sevgi Ekiyor