Spherofill Cell İle Selülitlere Veda Edin

Spherofill Cell İle Selülitlere Veda Edin Spherofill Cell İle Selülitlere Veda Edin

Sağlıklı Yaşam Yönetimi ve Medikal Estetik Hekimi Dr. Sevgi Ekiyor, Spherofill Cell cihazıyla gerçekleşen selülit tedavisine dair merak edilen tüm detayları Klass’a anlattı.  

Selülit, cilt yüzeyinde çukurlu-tümsekli portakal kabuğu benzeri görünüme neden olan lokalize bir estetik cilt problemidir. Farklı türleriyle kadınların %90'ını etkileyen bir durumdur. Yakın zamanda Türkiye’de kullanıma sunulan Spherofill Cell isimli cihaz ile Fibrotik selülitlerden tek seansta kurtulmak artık mümkün olabiliyor. Göze hoş görünmeyen selülit sorununu 1-2 gün içinde azaltan bu cihazla fibrotik selülite veda edebilirsiniz. Yurt içi ve yurt dışında alanında gelişen teknolojileri yakından takip ederek hastalarına nitelikli bir hizmet sunan Sağlıklı Yaşam Yönetimi ve Medikal Estetik Hekimi Dr. Sevgi Ekiyor, Spherofill Cell cihazıyla gerçekleşen selülit tedavisine dair merak edilen tüm detayları Klass’a anlattı.

Günümüzde selülit tedavisinde kullanılan pek çok yöntemin bulunduğunu söyleyen Dr. Sevgi Ekiyor, “Bunların çoğu cilt tonunu iyileştirmek, fazla yağı azaltmak ve / veya mikro dolaşımı iyileştirmek için başarılıdır, ancak tekrarlayan subkütanöz fibrozisin neden olduğu ‘çukurlar/gamzeler’ üzerinde etkili değildir. Spherofill uzun vadeli selülit tedavisi sağlamasının yanında en acısız yöntemlerden biri olma özelliğine sahiptir.” diyerek Spherofill’in uzun vadeli selülit tedavisinde en acısız yöntemlerden biri olduğunu vurguladı.  Tek seansta gerçekleşen bu tedavi, selülitin yaygınlığına bağlı olarak yaklaşık bir saatten daha az bir sürede de tamamlanabileceğini açıklayan Dr. Sevgi Ekiyor, “Spherofill tedavisi selülit görünümünü azaltmak için kullanılan ve ameliyat gerektirmeyen bir prosedürdür. Minimal invaziv bir işlemdir ve genel anestezi gerektirmez.” diyerek Spherofill tedavisinin minimal bir işlem olduğuna vurgu yaptı.

RADYO FREKANS DESTEĞİ OLAN ETKİN BİR YÖNTEM KULLANILMAKTA
“Spherofill teknolojisi, cildinizin hemen altındaki bağ bantlarını tedavi etmek için bir iğne boyutunda radyo frekans desteği olan bir yöntem kullanmaktadır. Etkinliği oldukça yüksek olan bu yöntemde tüm bunlara ek olarak işlem biterken cilt altına bırakılan proteolitik solüsyonun içerdiği enzimler cilt altında biriken gereksiz dokunun çözülmesini sağlar.” diyerek tedaviyle ilgili detayları aktarmaya devam eden Dr. Sevgi Ekiyor, tedavi sonrası birkaç gün içinde olumlu sonuçların görüleceğini ve iki yıldan fazla süre boyunca selülitsiz cildin korunabileceğini de açıkladı.


ETKİLİ VE UZUN SÜRE KORUNAN SONUÇLAR SUNAR
Spherofill Cell’in, fibrotikselülit (III ve IV. evreler) tedavisi için tasarlanmış yeni bir yöntem olduğunu vurgulayan Dr. Sevgi Ekiyor, hastaneye yatış gerektirmeden ayakta tedavi ortamında, etkili ve uzun süre korunan sonuçların sunulduğunu da belirtti. Sözlerine, “Spherofill Cell hem derin hem de yüzeysel alandaki fibrozisli bölgeyi hassas bir şekilde hedefleyebilir, anında bu alanları düzeltir, portakal kabuğu etkisini kesin bir şekilde ve oldukça uzun bir süre için ortadan kaldırır. Bu sayede deri yüzeyini aşağı doğru çeken septalar içinde yer alan fibrotik bağlar kesilirken oluşan travmatik süreç ile oluşan kanama yeni doku oluşumunu sağlar, yağ dokusu çözülür.” diyerek tedavinin nasıl gerçekleştiğini de aktardı.

İnstagram: dr.sevgiekiyor


 

Sevgi Ekiyor

Spherofill Cell İle Selülitlere Veda Edin Sevgi Ekiyor