Stratejik Çözümler ve Doğru Danışmanlıkla Ülke Sınırlarını Aşabilirsiniz

Stratejik Çözümler ve Doğru Danışmanlıkla Ülke Sınırlarını Aşabilirsiniz Stratejik Çözümler ve Doğru Danışmanlıkla Ülke Sınırlarını Aşabilirsiniz

Strand Legal Kurucusu William O’Neill, global iş dünyasına yönelik hizmetlerini Klass’a anlattı.  

Farklı bir ülkede, yeni bir hayat kurmak isteyen kişilere ve yurt dışında yatırım yaparak sınırların ötesinde büyümeyi hedefleyen şirketlere yasal danışmanlık hizmeti sunan Strand Legal, uluslararası hukuk alanında yetkin kadrosu ve 10 yıla yaklaşan tecrübesiyle birçok kişi ve kurumun güven duyduğu danışmanlık firmaları arasında yer alıyor. Kuruluşundan bu yana büyümesini sürdüren ve bugün Birleşik Krallık’ta tanımlı bütün vize türleri üzerinde uzmanlaşmış, dünya çapında tanınan bir göç danışmanlığı firması olan Strand Legal, kurumsal çözümleriyle de global iş dünyasına yönelik kaliteli ve güvenilir bir hizmet sunuyor. Strand Legal Kurucusu ve Göç Hukuku Uzmanları Birliği Üyesi William O’Neill ile bireylere ve iş dünyasına verdikleri hizmetleri Klass okurları için konuştuk.


Mr. O’Neill, öncelikle sizi ve kariyerinizi daha yakından tanıyabilir misiniz?
Brighton Üniversitesi’nde tamamladığım Hukuk ve İşletme bölümlerinin ardından eğitimime Kingston Üniversitesi’nde Hukuk Fakültesi’nde devam ettim. Bu sırada Lordlar Kamarası’nda aldığım görev sebebiyle Lord Dkolakia ile çalışma fırsatı buldum. Birleşik Krallık’taki eğitim hayatımı tamamladıktan sonra Amerika Birleşik Devletleri’nin Michigan eyaletinde Siyaset Bilimi eğitimi aldım ve Londra’da faaliyet gösteren uluslararası bir hukuk firmasında çalışmak üzere tekrar Londra’ya döndüm.  Bu yolculuktan sonra 2015 yılında kendi firmamı kurmaya karar verdim. Böylece tüm bilgi birikimimi ve sunduğum hizmetleri doğrudan müvekkillerime ulaştırma imkânı buldum. Eğitim hayatım boyunca ve akabinde Birleşik Krallık, İspanya ve Türkiye’deki pek çok hukuk firmasıyla incelediğim davalar ve uluslararası uzlaşı süreçleri sayesinde kısa zamanda hukuk çevresinde güçlü ilişkiler kurma fırsatımız oldu. 2017 yılından bu yana da Immigration Law Practitioners’ Association (Göç Hukuku Uzmanları Birliği) üyesiyim.

Strand Legal ne zamandan beri uluslararası göç hukuku üzerinde faaliyetlerini yürütüyor?
Strand Legal olarak 3 farklı ülkede bulunan şubelerimiz ve on yıla yakın deneyimimizle bireyler ve kurumlara yönelik yasal danışmanlık hizmeti sunuyoruz. Bu sektörde geçirilen uzun yıllar ve Londra’nın kalbindeki konumumuz sayesinde Birleşik Krallık, Avrupa Birliği, Türkiye ve Dubai ekseninde yayılan çözüm ortakları olarak sağlam iş ilişkileri geliştirme fırsatı yakaladık. Kuruluşumuzdan bu yana büyümemizi sürdürerek bugün Birleşik Krallık’ta tanımlı bütün vize türleri üzerinde uzmanlaşmış ve dünya çapında tanınan bir göç danışmanlığı firması haline gelmiş bulunuyoruz. Son yıllarda Strand Legal olarak Birleşik Krallık’a iş maksadıyla gelip bu ülkede kalmayı hedefleyen Türk vatandaşlarına genel Göçmenlik Hukuku, vatandaşlık ve sınırsız oturum üzerine verdiğimiz danışmanlıklarla destek oluyoruz. ECAA Ankara Antlaşması ve Tier 1 Yatırımcı kategorilerindeki vize başvuruları ile tüm iş kurma ve çalışma vizeleri, Strand Legal olarak uzmanlık alanımız. Açıkçası stratejik çözümler ve doğru danışmanlıkla ülke sınırlarını aşabilirsiniz.


Strand Legal kapsamında başka hangi hizmetleri veriyorsunuz?
Çalışma izni ya da yatırımla, farklı bir ülkede yeni bir hayat kurmak isteyen bireylere, yurt dışında ya da Türkiye’de potansiyeli yüksek bir yatırımı hedefleyen kurumsal firmalara Strand Legal olarak, 3 farklı ülkede bulunan şubelerimiz ve on yıla yakın deneyimimizle yasal danışmanlık hizmeti veriyoruz. Hem çözüm ortaklığı sunuyor hem göç hem de stratejik büyüme danışmanlığı veriyoruz. Birleşik Krallık ve Avrupa Birliği öncelikli olarak dünya çapında yürürlükte olan çalışma ve yatırım vizeleri üzerine danışmanlık ve kapsamlı vize başvuru hizmeti sunuyoruz. Vize alım sürecine yönelik apostil onayı ve noter onaylı çeviri gibi ihtiyaçlara da cevap verebilmekteyiz. Ayrıca stresten uzak bir süreç yaşanması amacıyla vizenin onaylanmasından sonra danışanlarımızla iletişimi sürdürüyor, yabancı bir ülkede yaşanabilecek her türlü soruna karşı danışmanlık hizmetimizi ücretsiz olarak sunmaya devam ediyoruz. Kişiler, danışmanlık verdiğimiz vizelerin tam listesini web sitemizde bulabilirler.

Uluslararası hukuk yetkinliğinize dayanarak, iş dünyasına yönelik çözüm süreçleri gibi kurumsal hizmetler de sunuyorsunuz. Biraz da kurumsal hizmetlerinizden bahsedebilir miyiz?
Sunduğumuz hizmetler özellikle farklı bir ülkede yeni bir yatırım sürecine girmek isteyen firmalar ya da herhangi bir ülkede “network”ünü geliştirmek isteyen kurumlar için çok faydalı oluyor. Örneğin, yeni bir ülkede şirket ya da banka hesabı açma gibi işlemler finansal geçmiş olmazsa oldukça meşakkatlidir. Ancak bizim müdahilliğimizle bu süreç hızlanır ve kolaylaşır. Yurt dışında şirket veya şube açmak ya da bir temsilci göndermek gibi seçenekleri değerlendirerek işletmenize en ciddi getirinin hangi yolla olacağını sizin için belirler ve uygulamaya geçeriz.

Global iş dünyasına sunduğunuz hizmetlerden de kısaca bahsedebilir miyiz?
Global iş dünyasına yönelik hizmetlerimiz kapsamında sponsorluk lisansı, (faaliyet gösterilen ülkeye çalışan getirmek için alınır) uluslararası stratejik danışmanlık hizmeti, şirket kurulum veya taşıma hizmeti, yan kuruluş ya da şube kurulum hizmeti, şirket banka hesabı açılışı, vergi dairesi kayıt ve süreç desteği, trademark işletme hizmetleri, bookkeping ve muhasebe hizmeti, kurumsal anlaşma ve kontrat düzenleme, apostil hizmeti gibi hizmetlerimiz var. Danışanlarımıza bilmediği bir ülkede bu süreçleri yönetmek oldukça karmaşık geliyor. Biz onlar adına tüm bu süreçleri hukuki yollarla en kısa sürede çözüme kavuşturup sonuçlandırıyoruz.


Birleşik Krallık Göç Hizmetlerinin dışında AB ülkelerine göç hizmetleri Strand Legal hizmetleri kapsamında danışanlarınıza sunuluyor. Biraz da AB göç hizmetleri hakkında bilgi alabilir miyiz?
Tüm AB ülkeleri için EU Blue Card yani AB ülkelerinde çalışma izni başvurularında danışanlarımıza yardımcı olabilmekteyiz. AB ülkelerine yönelik yatırım odaklı göç süreçleri için de bize danışabilirler. Pek çok AB ülkesi, değişken miktarda yatırım yapanlara geçici ve kalıcı oturum imkânı sunmaktadır. Bizim yatırım yollu oturum ve vatandaşlık için danışmanlık sunduğumuz ülkeler: Kıbrıs, Malta, Yunanistan, Portekiz, İspanya, Almanya ve Hollanda.

WEB: www.strandlegal.com

INSTAGRAM: @strandlegal 


EMAİL: info@strandlegal.com

FACEBOOK: @strandlegalUK

William O’Neill