Tecrübesi ve Vizyonuyla Fark Yaratıyor

Tecrübesi ve Vizyonuyla Fark Yaratıyor Tecrübesi ve Vizyonuyla Fark Yaratıyor

Koç Üniversitesi ekonomi bölümünden mezun olduktan sonra kısa süren sinema sektörü macerasının ardından Net Holding’e ait turistik alışveriş mağaza zinciri Bazaar 54 ekibi bünyesinde iş yaşamına atılan Hande Tibuk, kariyer basamaklarını adım adım çıkarak Net Holding Genel Koordinatörlüğüne kadar yükseldi. İş yaşamında olduğu kadar Sivil Toplum Kuruluşlarında üstlendiği görevlerle de geniş bir network ağına sahip olan Hande Tibuk bu başarısıyla kadınlara örnek oluyor.  

Net Holding Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi ve Genel Koordinatörü Hande Tibuk, aldığı eğitimler ve turizm sektörünün farklı dallarında edindiği tecrübeler sayesinde kariyer basamaklarını adım adım çıkarak önemli bir başarıya imza attı. Koç Üniversitesi’nde aldığı ekonomi eğitiminin ardından Lozan’da yer alan Ecole Hoteliere de Lausanne’da otel yönetimi alanında yüksek lisans yapan ünlü iş kadını iş hayatına Net Holding bünyesindeki Bazaar 54 Genel Merkezi’nde adım attı. Lozan’da gördüğü eğitimin önemini “Lozan’da tamamladığım 14 aylık yüksek lisans eğitimi sayesinde, otelcilik odaklı işletme eğitiminin yanı sıra uluslararası çevre edinme imkânı edindim. Yaklaşık sekiz yıllık iş hayatından sonra tekrar öğrenci olmak ve emin olduğum alanda ileri seviye eğitim almak hayatımda aldığım en doğru kararlardan biri oldu.” sözleriyle anlatan Hande Tibuk, Bazaar 54 Genel Merkezi’nde pazarlama departmanında, turizm mağazacılığı alanında önemli bir bilgi birikimine ve geniş bir network ağına sahip oldu. Daha sonrasında ortaklarıyla kurduğu Elifsu Turizm şirketi ile Net Holding’ten kiraladığı Kapadokya Bazaar 54 mağazasını yeniden yapılandırarak karlı bir işletme haline getirdi.


SOSYAL KONULARDAKİ DUYARLILIĞI İLE ÖN PLANA ÇIKIYOR
Otel işletmeciliği alanında sahip olduğu geniş bilgi birimi ve tecrübeyi uluslararası danışmanlık alanında değerlendirmek isteyen Hande Tibuk bu amaçla yaptığı başvurular neticesinde Viyana merkezli uluslararası PKF hotelexperts danışmanlık şirketinde Araştırma Analisti olarak görev almaya başladı. Burada üstlendiği sorumluluklar ile şirket içerisinde kısa sürede yükselen Hande Tibuk iki yıl gibi kısa bir süre içerisinde PKF hotelexperts’in İstanbul irtibat bürosunu resmi olarak kurdu. İş yaşamı dışında sivil toplum kuruluşlarında da aktif bir rol üstlenen ve sosyal sorumluluk projelerine de büyük önem veren başarılı iş kadını bu zamana kadar ulusal ve uluslararası birçok kuruluşun yönetim kadrosunda yer alarak önemli çalışma ve projelere imza attı. British Chamber of Commerce Turkey, Fenerbahçe Spor Kulübü Derneği, Kadın Girişimcileri Derneği (KAGİDER), Türkiye Otelciler Birliği (TUROB), Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD), Haçiko Derneği,        
Yanındayız Derneği, Skal International Istanbul, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği gibi önemli sivil toplum kuruluşlarının kadrosunda yer alan Hande Tibuk, 2018 yılından bu yana Temel İhtiyaç Derneği(TİDER)’in başkanlığını yapıyor.


NEDEN SEÇTİK:
Yenilikçi yapısıyla turizm dünyasındaki en başarılı kadınlardan. Ayrıca üye olduğu sayısız dernekte yaptığı çalışmalarla sosyal sorumluluk duygusunun en güzel örneklerini gösteriyor.

 

Hande Tibuk