The Most Bodrum Yalıkavak Pazarlama Müdürü Timuçin Dandin: Benzersiz Deniz Manzarası Evlerin Hepsinden Görülüyor

 The Most Bodrum Yalıkavak Pazarlama Müdürü Timuçin Dandin: Benzersiz Deniz Manzarası Evlerin Hepsinden Görülüyor The Most Bodrum Yalıkavak Pazarlama Müdürü Timuçin Dandin: Benzersiz Deniz Manzarası Evlerin Hepsinden Görülüyor

The Most Bodrum Yalıkavak Pazarlama Müdürü Timuçin Dandin, Proje Mimari Koordinatörü Alp Çevik ve Proje İç Mimarı Ceren Aksakal, Bodrum’un en özel projelerinden biri olmaya aday olan The Most Bodrum Yalıkavak projesi ile özel bir çalışmaya imzalarını attıklarını belirttiler. Bodrum’u sevenler için benzersiz bir yaşam projesi geliştirdiklerini ifade eden başarılı isimler, teknolojik alt yapı ile doğal mimariyi bir arada kullanarak natürel malzemeler ve minimal tarzla Bodrum'daki doğal yaşamı ve hayatın sade akışını yansıttıklarını ifade ettiler. The Most Bodrum Yalıkavak Pazarlama Müdürü Timuçin Dandin, Proje Mimari Koordinatörü Alp Çevik ve Proje İç Mimari Ceren Aksakal ile The Most Bodrum Yalıkavak Projesine dair merak edilen tüm detayları Klass okurları için konuştuk.  

Alp Bey, The Most Bodrum Yalıkavak nasıl tasarlandı, tasarım yaparken nelere dikkat ettiniz?
Alp Çevik: Projemizi hayata geçirirken bulunduğu konuma uygun olduğu yere uyum sağlayan bir proje geliştirmek istedik. Bu anlamda doğallığın ön planda olduğu ve pek çok farklı ihtiyaca hitap eden malikane, müstakil villa ve rezidans dairelerden oluşan bir yaşam hikayesi oluşturduk. Benzersiz deniz manzaramızı evlerimizin hepsinden görünecek şekilde konumlarken, avantajlı lokasyonumuzu projenin dağılım alanında ve girişlerinde hayata geçirdik. Evlerde Bodrum için optimum büyüklükte mekanlar tasarlamaya dikkat ettik. Yazın ya da dört mevsim yaşamı kolaylaştıracak bir proje ürettik. Teknolojik alt yapı ile doğal mimariyi bir arada kullandık ve hayata değer katacak The Most Bodrum Yalıkavak projemizi hayata geçirdik.

Ceren Hanım, kullanıcıların hayatını kolaylaştırmak için ne gibi farklılıklar düşünüldü?
Ceren Aksakal: Bodrum’da gereksinim duyulan ihtiyaçları biliyor ve bunları yeni projemizde tüm sakinlerimizi ulaştırmak istedik. Doğallığın ön planda olduğu deniz, güneş ve yeşilin bütünleştirdiği panoramalar ile çilek taşı kaplamalı harika bir proje geliştirdik. Projede hayatı kolaylaştıracak akıllı otomasyon, otomatik panjur, yerden ısıtma, merkezi klima sistemi, özel yapım mutfak dolapları ve ankastre beyaz eşyalar ile ferah yaşam alanlarının oluşmasını sağladık. Her odadan görünen deniz manzaraları, terasları, bahçesi ve havuzu ile Bodrumu sevenler için benzersiz bir yaşam projesi geliştirdik.

‘EŞSİZ YAŞAM ALANLARI OLUŞTURDUK’
Peki Ceren Hanım, projeyi bu kadar özel yapan şeyler neler?
C.A: Örnek villamızda da göreceğiniz üzere çok doğal renk kombinasyonları ve üst düzey işçilik ile oluşturulmuş özel eşyalar ile yaşam alanlarında pozitif bakış açısı, renkler, bütünleşmiş ambiyanslar ile ferah ve bir o kadar estetik sahibi bir yaşam alanı oluşturduk. Oluşturduğumuz her yaşam alanını, kullanışa yönelik tasarladık. Projemizin her alanından seyredebileceğimiz eşsiz deniz manzarası ile estetiksel tasarlanmış mekanlarımızı buluşturarak sizler için eşsiz yaşam alanları ile oluşturduk.

İç mimari ile Bodrum’un uyumu sizce nasıl?
C.A: Burada belli bir tema üzerine gittik. 3 ana temel renk üzerinde Bodrum yaşamını hayal ettik ve hayata geçirdik. Yumuşak, deniz sever, güneş olmadan yapamam diyenlerin zevklerine hitap edecek eşyalar, aksesuarlar ve çok özel malzemeler ile iç mimari de doğallığın lüksünü yakaladığımızı düşünüyoruz. Bodrum denince aklımıza gelen deniz, tatil ve rahatlığı evinizin her mekânında erişme imkânı sağladık. Natürel malzemeler ve minimal tarzla Bodrum'daki doğal yaşamı ve hayatın sade akışını iç mimarize yansıttı.

“MALZEME SEÇİMLERİMİZİ YAPARKEN DÖRT MEVSİM KULLANILABİLİRLİK BİZİM İÇİN BELİRLEYİCİ UNSURDU.”
The Most Bodrum Yalıkavak’ta yaşam kalitesini belirleyen en önemli unsurlar sizce nelerdir?
C.A: Burada her zaman denizi ve güneşi görecek, sessiz terasınızda hayatın tadını çıkaracağınız benzersiz bir kalite aurası oluşturmaya çalıştık. Malzeme seçimlerimizi yaparken dört mevsim kullanılabilirlik bizim için belirleyici unsurdu. Cephede kullanmış olduğumuz Bodrum bölgesine özel doğal taş ile bulunduğumuz bölgeyi temsil ederken bir yandan da yaz ve kış olmak üzere yalıtımı amaçladık. Yöresel ve doğal ürünler ile modern teknikleri birleştirerek sizler için projemize değer kazandırdık. Her birimiz için yaşamlarımızı kaliteli hale getirecek ve zamandan tasarruf etmemizi sağlayacak akıllı ev sistemleri ile de hem evinizin içinde olduğunuz zamanlarda hem de uzaktan kontrol sağlayarak kontrol ve yönetme imkânı sağladık.

Timuçin Bey, iyi bir mimari tasarımın, insan yaşamına kattığı değer nedir?
Timuçin Dandin: Biz buna kısacası “insan merkezlilik” diyoruz. İyi bir mimari fikri insanların ihtiyaç ve konforu göz önünde bulundurarak tasarlamak, estetik ve fonksiyonelliğin bir araya gelmesi, insanların günlük hayatlarını daha kolaylaştıran bir çevre oluşturmak, onların yaşamlarını daha sağlıklı ve mutlu kılmanın iyi mimarinin bir yaşama kattığı en büyük değer olduğunu düşünüyoruz.
 

Timuçin Dandin