Tuğçe Danacıoğlu: 'Tuuce Naıl Mood’u Tepeden Tırnağa Kendi Ellerimle Oluşturdum

Tuğçe Danacıoğlu: 'Tuuce Naıl Mood’u  Tepeden Tırnağa Kendi Ellerimle Oluşturdum Tuğçe Danacıoğlu: 'Tuuce Naıl Mood’u Tepeden Tırnağa Kendi Ellerimle Oluşturdum

Tuuce Naıl Mood Kurucusu Tuğçe Danacıoğlu, Sundukları Hizmetleri ve Farklılıklarını Klass’a Anlattı.  

Sunduğu protez tırnak, manikür ve pedikür, lazer epilasyon, bölgesel zayıflama, cilt bakımı, kaş-kirpik laminasyon, microblading gibi hizmetlerle müşteri memnuniyeti odaklı bir yaklaşım sergileyen başarılı iş kadını Tuğçe Danacıoğlu, güzelliğe dair birçok hizmeti merkezinde sunuyor. Aldığı eğitimlerle kendi markasını kuran ve kendi adını verdiği Tuuce Nail Mood’u herkesin ihtiyaçlarını tek yerde karşılayabileceği büyük bir merkez haline getirmek istediğini belirten Tuğçe Danacıoğlu, samimiyetin en büyük farkları olduğunu ve bunun diğer merkezlerden kendilerini ayırıcı en temel özellik olduğunu vurguluyor. Gelecek dönemde tırnak modasında görsel bir sanatsal tasarımın ilerleyeceğini beraberinde el sağlığının da en üst düzeyde tutulacağını bu nedenle uzmanların her geçen gün kendilerini yenilemesi gerektiğini ifade eden Tuuce Nail Mood urucusu Tuğçe Danacıoğlu ile gelecek hedeflerini ve sektördeki farklılıklarını Klass okuyucuları için konuştuk.
Tuğçe Hanım, siz girişimcilik ruhunuzla birkaç farklı sektörde yer alan birisiniz. Öncelikle sizi tanıyabilir miyiz?
1989  Fatih – Karagümrük doğumluyum. Aslen Malatya Doğanyolluyum. 9 yaşında oğlum var. 2008 yılında iş hayatına atılarak muhasebe ve finans uzman olarak çalıştım. 2012-2022 Nisan ayına kadar özel bir sağlık kurumunda muhasebe ve finans görevinde yer aldım. Kendimi geliştirmek için Türkiye’de ve yurt dışında eğitimler alarak kendim için uygun zamanı oluşturdum ve diğer iş yerimden ayrılarak doğduğum bölgede hizmet sektörüne adım attım.
‘EN BÜYÜK DESTEKÇİM EŞİM EMİL DANACIOĞLU OLDU’
Tuuce Nail Mood’u kurma fikri nasıl oluştu ve bu markayı oluştururken neler yaptınız?
2021 yılında çalışmış olduğum kurumda mutlu olmadığımı ve kanatlarımdan zincirlenmiş gibi hissettiğim anda artık hayallerimin peşinden gitmem gerektiğini anladım. Bu konuda en büyük destekçim olan eşim Emil Danacıoğlu oldu. İlk göz bebeğimiz olan Garage Maslak &Emil Exhaust’u nasıl büyüttüğümüzü hatırlatarak ilk adımı atmamı sağladı. Dokunduğum her şeyi başarıya götürebileceğime olan inancı benim başlangıcım oldu. Aynı gece marka patent danışanımızı arayarak hemen isim hakkı almak istediğimi söylediğimde aklımda bir isim yoktu. O an spontane olarak tıpkı Garage Maslak &Emil Exhaust gibi işimin en iyisi olup kendi adımla tanınmak istiyorum diyerek ‘Tuuce’ olmalı dedim ve markamı oluşturdum. Bu markayı oluştururken eğitimlerimi birçok kurumda alarak ilk önce mutfağında olmam gerektiğine inandım. Türkiye’de ve yurtdışında bu alanın en iyilerinden eğitimlerimi tamamladım. Tuuce Nail Mood’u tepeden tırnağa kendi ellerimle oluşturdum diyebiliriz.

Sunduğunuz hizmetler nelerdir? Danışanlarınız burada neleri bulabiliyorlar?
Sunduğumuz hizmetlerde ön planda olan hizmetimiz protez tırnak, manikür ve pedikür. El- ayak sağlığının yanı sıra lazer epilasyon, bölgesel zayıflama, cilt bakımı, kaş-kirpik laminasyon, microblading kısacası güzelliğe dair birçok hizmeti vermekteyiz. Danışanlarımıza her şeyden önce kendilerini tarihi dokunun içerisinde kendi evlerindeymiş gibi hissetmelerini sağlıyoruz.

‘BİZİM EN CEZBEDİCİ ÖZELLİĞİMİZ SAMİMİYET’
Sizi diğer merkezlerden ayıran özellikleriniz nelerdir?
Şu an Türkiye’de bu anlamda çok fazla merkez bulunmakta. Biz kendinizi evinizde gibi hissedebileceğiniz bir ortam yarattık. Farkımız bu. Bizim en cezbedici özelliğimiz samimiyet.  2022 yılında her yanımız beton yığınlarıyla dolmuşken tarihi dokunun bozulmadığı ve birçok insanın hala İstanbul’da böyle yerler kaldı mı diyebileceği bir ortam sunuyoruz. Nail artistlerimiz gerçekten işinin en iyisi, yaptığı işlerde çok titiz ve özenli. Aynı zamanda çizim yeteneği çok kuvvetli olduğu için sticker kullanmasına gerek bile kalmadan ne gösterirseniz aynısını çiziyor.

Son dönemde tırnak bakımının yanı sıra modası da oluştu. Gelecek dönemde tırnak modası nasıl şekillenecek?
Son dönemde arz-talep eğrisinin çok üzerinde ilerlemektedir. Temiz bakımlı tırnaklara sahip olmak aynı zamanda tırnaklarınızın görsel olarak konuşması diyebiliriz. Tırnak üzerinde nail art dediğimiz çizimler yapılarak resmen sanatsal tasarımlar oluşturulmaktadır. Gelecekte tırnak modası aynı zamanda resim sanatın ilerlediği, beraberinde el sağlığının da en üst düzeyde tutulduğu ve her geçen gün uzmanların kendilerini yenilemesi gereken konumda olacaktır.

‘TIRNAK GÜZELLİĞİNİN ÖNCÜ FİRMALARININ ÜRÜNLERİNİ TERCİH ETTİK’
Kullandığınız ürünleri seçerken nelere dikkat ettiniz?
Kullandığım ürünleri seçerken önceliği kendime kullanılmasını istediğim ürünler oldu. Sterilizasyonun ön planda tutulduğu bazı ürünlerde organik aynı zamanda tırnak güzelliğinin öncü firmalarının ürünlerini tercih ettik.

Gelecekte şubeleşme ya da franchise verme düşünceniz var mı? Marka ile ilgili hedefleriniz nelerdir?
Şu anlık butik bir merkeziz. Zamanla büyümek ve başka uygulamalar da ekleyerek, ‘Tuuce’yi herkesin ihtiyaçlarını tek yerde karşılayabileceğimiz büyük bir merkez haline getirmek istiyorum. Her işlemi sadece o işlemin uzmanı olan kişilerin yapması gerektiğine inanıyorum. Bu yüzden her işlem için uzmanlığına güvendiğim bir ekip arkadaşı kazandıkça zamanla büyüyeceğiz.

İnstagram: tuucenailmood
 

Tuğçe Danacıoğlu

Tuğçe Danacıoğlu: 'Tuuce Naıl Mood’u  Tepeden Tırnağa Kendi Ellerimle Oluşturdum Tuğçe Danacıoğlu