Tüketiciler Mutlu Hissedecekleri Mücevherleri So Chic Güvencesi İle Satın Alıyor

Tüketiciler Mutlu Hissedecekleri Mücevherleri  So Chic Güvencesi İle Satın Alıyor Tüketiciler Mutlu Hissedecekleri Mücevherleri So Chic Güvencesi İle Satın Alıyor

So Chic Mağazacılık Yönetim Kurulu Üyesi Duygu Pulatkan Acar, So Chic’in markalaşma hikayesini ve So Chic’i farklı kılan detayları Klass’a anlattı.  

2003 yılında Türkiye’de kurumsal gümüş mağazalaşmasında bir ilki gerçekleştirerek 60.000’den fazla ürün çeşidi ve gün geçtikçe sayısı artan mağazaları ile müşterilerine hizmet veren So CHIC, insanların değişen isteklerine çeşitli ürünleri ile cevap veriyor. Koleksiyonlardaki ürünlerinde altın, gümüş ve değerli taşları işleyerek tasarımla buluşturan So CHIC, ‘Do It Yourself’ isimli uygulamasıyla da müşterilerinin kendi mücevherlerini beğenilerine göre tasarlayabilme fırsatı sunuyor. So CHIC Mağazacılık Yönetim Kurulu Üyesi Duygu Pulatkan Acar ile So CHIC’in markalaşma hikayesini, koleksiyonların özelliklerini ve So CHIC’i farklı kılan detayları Klass okurları için konuştuk.

Duygu Hanım, So CHIC markası Türkiye’de sektörünün öncü markalarından biri. Öncelikle So CHIC’in markalaşma hikayesini anlatır mısınız?
70 yılı aşkın bir süredir altın ve gümüş madenlerinden takı üreten Sezgin Group ile yurt içi ve yurt dışında çeşitli kanallar aracılığıyla satış yapıyoruz. Sektördeki deneyimimizi mağazacılık alanında da hissettirmek istedik. 2003 yılında So CHIC markamızla Türkiye’de kurumsal gümüş mağazalaşmasında bir ilki gerçekleştirdik. 60.000’den fazla ürün çeşidimiz ve gün geçtikçe sayısı artan mağazalarımız ile müşterilerimize hizmet veriyoruz.

Peki So CHIC’i farklı kılan yönleri nelerdir?
Markamızı farklı kılan etkenler; yenilikçi vizyonumuz ve sektördeki güvenilirliğimiz diyebilirim. Dönemsel olarak insanlarla beraber bizlerde değişiyor ve gelişiyoruz. Her tasarımımızın arkasında farklı bir hikâye bulunuyor. Buradaki amacımız insanların değişen isteklerine çeşitli ürünlerimiz ile cevap verebilmek. Bu sayede tüketiciler, kullanırken mutlu hissedecekleri mücevherleri So CHIC güvencesi ile satın alıyor.

So CHIC bünyesinde yer alan koleksiyonlardan da biraz bahsedebilir misiniz?
Ürün çeşitliliği ve koleksiyonlarımız yönünden oldukça geniş bir yelpazeye sahibiz. Koleksiyonlarımızı oluştururken ürettiğimiz mücevherlerin günümüz modasına uygun ve ihtiyaca cevap veren ürünler olmasına dikkat ediyoruz. Koleksiyonlarımızdaki ürünlerde altın, gümüş ve değerli taşlar kullanıyoruz. Bunları işleyip tasarımla buluşturuyoruz. Örneğin Premium Created Taşlı Altın Serisi’nde altın ve Premium Created olarak adlandırdığımız taşımızı kullanıyoruz ve işin içine So CHIC tarzını katıyoruz.

Tüketicilerden çok talep gören So CHIC Premium Created Taşlı Altın Serisi hakkında da bilgi verebilir misiniz?
Parlaklık, kesim ve tasarımda son derece iddialı olan Premium Created Taş, Markiz, Cushion, Baget, Trapez kesim teknikleri ile kesilip 14 ayar ve 8 ayar altın kullanılarak şık ve eşsiz mücevherler ortaya çıkarıldı. Sadece So CHIC mağazalarında bulunan Premium Created Altın Serisi’nde taş pırlantadan daha parlak ve pırlantayı tespit eden makine dışında anlaşılması mümkün olmayan teknik bir kesime ve doğal minerale sahip. Koleksiyonda bulunan kolye, yüzük, küpe ve bileklikler günlük yaşamda ve en özel anlarında şık olmayı seven her kadının vazgeçilmezi oldu. En büyük önceliği müşteri memnuniyeti olan So CHIC, müşterilerine Premium Created Altın Serisi ürünlerinde ömür boyu bakım garantisini sunmaktadır.

Kişiye özel mücevher tasarımları da yapıyor musunuz?
Bizim ‘Do It Yourself’ olarak adlandırdığımız bir uygulamamız var. Müşterilerimiz internet sitemiz üzerinden ya da mağazalarımıza gelerek kendi mücevherlerini beğenilerine göre tasarlayabiliyorlar. Müşterilerimiz bunu yaparken tamamen bize ait olan bir yazılımı kullanıyorlar. Burada temel amacımız her türlü isteğe cevap verebilmek ve kişisel zevkleri So CHIC tasarımları ile buluşturmak.

Yeni mağaza hedefleriniz nelerdir?
So CHIC’in perakende ağını yurt içinde ve yurt dışında arttırmaya dair planlarımız var. Türkiye dışında, KKTC ve Azerbaycan’da da mağazalarımız bulunuyor. Ayrıca bizimle beraber büyümek isteyen girişimcilere franchise fırsatı da sunuyoruz.

Son olarak So CHIC olarak gelecek hedefleriniz nelerdir?
Gelecek hedeflerimiz arasında şu anda sektörde üstlendiğimiz öncü rolümüzü korumak ve daha fazla tüketiciyle buluşmak bulunuyor.

İnstagram: sochicofficial 

Duygu Pulatkan Acar

Tüketiciler Mutlu Hissedecekleri Mücevherleri  So Chic Güvencesi İle Satın Alıyor Duygu Pulatkan Acar