Türkan Şerbetçi : Eğlence Hayatının Kurallarını Değiştirdi

 Türkan Şerbetçi :  Eğlence Hayatının Kurallarını Değiştirdi Türkan Şerbetçi : Eğlence Hayatının Kurallarını Değiştirdi

Gazino kültürünü yaşatmayı amaçlayan ve modernize ederek Cahide Palazzo’yu yaratan Türkan Şerbetçi, hem hayatı hem de işletmeciliği ile tam anlamıyla bir başarı hikayesi yazdı. İstanbul’da eğlence denildiğinde akla gelen ilk yer olan Cahide Palazzo’yu yaratan Türkan Şerbetçi aynı zamanda hayırseverliği ve vefasıyla da herkese örnek oldu.  

Özellikle 90’lı yıllarda Türk yıldızları sahnesinde ağırlayan gazino kültürünün en önemli temsilcilerinden Çakıl Gazinosu’nu eşinin vefatından sonra işleten ve erkek egemen eğlence sektöründeki başarısıyla ‘Hanım Ağa’ olarak tanınan Türkan Şerbetçi, 2021 yılında gazino kültürünü modernize ederek kurduğu Cahide Palazzo ile de farkını ortaya koydu. Sahne şovları, dekorasyonu, birbirinden özel lezzetleri ve sahnesinde ağırladığı yıldız isimlerle Cahide Palazzo eğlence dünyasında kuralları değiştirdi. Maslak 1453’te yer alan Cahide Palazzo ile bizzat ilgilenen ve başarıda büyük pay sahibi olan Türkan Şerbetçi, aynı zamanda dostlarına karşı vefası ve yardımseverliğiyle de dikkat çekiyor. Dostlarının doğum günü için sürprizler düzenleyen, yardım derneklerine bağışlarda bulunan ve Cahide Palazzo’nun kapılarını sonuna kadar açan Türkan Şerbetçi ‘Hanım Ağa’ lakabının da hakkını sonuna kadar veriyor.
CAHİDE PALAZZO SAHNESİNDE YILDIZLARI AĞIRLADI

Gazino kültürünü görmüş ve yönetmiş bir isim olarak Cahide Palazzo’yu kuran Türkan Şerbetçi, burada da Türkiye’nin en önemli yıldızlarını sahnesinde ağırladı. Yıldız Tilbe, Özcan Deniz, Kenan Doğulu Sibel Can, Serkan Kaya ve Gülşen gibi yıldızları ağırlayan Cahide Palazzo şovları ve özel lezzetleriyle de fark yarattı. Mekanın mutfağından dekorasyonuna, sahnesinden şovlarına her detayla bizzat ilgilenen Türkan Şerbetçi de başarının en büyük mimarı olarak eğlence dünyasına adını altın harflerle yazdırdı.

Neden seçtik?
Cahide Palazzo ile eğlencenin kurallarını yeniden yazarak birçok kişiye örnek oldu. Yardımseverliği ve vakıflara desteğiyle de sosyal sorumluluk anlamında büyük işler yaparak Türkiye’nin Pırlanta Kadınları’ndan biri olmayı sonuna kadar hakediyor.