Türkiye’nin En Uygun Alışveriş Sitesi ‘Toptankozmetik.net’i Kurduk

Türkiye’nin En Uygun Alışveriş Sitesi ‘Toptankozmetik.net’i Kurduk Türkiye’nin En Uygun Alışveriş Sitesi ‘Toptankozmetik.net’i Kurduk

Toptan Kozmetik Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Karamızrak, markasının kuruluş hikayesini Klass’a anlattı.  

1996 Yılında Gimat Toptancılar Sitesi’nde Karamızrak Ticaret olarak faaliyete başlayan, günümüze kadar birçok lider marka ile iş ortaklığını aktif bir şekilde sürdüren Toptan Kozmetik, toptan ve perakende sektöründe 24 yıldır aktif bir rol almaya devam ediyor.  Seçkin markaların ortak noktası olmayı başaran ve kozmetik sektöründe 13 yıllık bir deneyime sahip olup, sürekli kendini yenileyen bir vizyona sahip olma yolunda ilerleyen Toptan Kozmetik’in Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Karamızrak ile markasının kuruluş hikayesini ve müşterilerine sundukları hizmetleri Klass okurları için konuştuk.

İsmail Bey, çok genç ve başarılı bir işadamısınız. Öncelikle sizi tanıyabilir miyiz?
1986 Kırıkkale doğumluyum. Çok genç yaşta iş hayatıyla tanıştım ve uzun yıllardır ticaretle uğraşıyorum. Bir prens, iki prenses olmak üzere 3 çocuk sahibiyim.

Firmanızın kuruluş hikayesini sizden dinleyebilir miyiz?
1996 Yıllında Ankara Gimat Toptancılar Sitesi’nde amcam ve babam tarafından Karamızrak Ticaret olarak firmamızın ilk temelli atıldı. Toptan satış piyasasında birçok firmaya gıda, temizlik, kozmetik tedariki sağlandı. 2002 yılında şirket bünyesine genç yaşta başlayarak uzun bir maraton yolculuğuna eşlik etmeye başladım, 2006 yılında değişen piyasa şartlarına uyum sağlamak adına kozmetik sektörüne daha geniş ve kapsamlı bir giriş yaparak birçok lider markanın bayilik ve pazar dağılımına eşlik ederek üretici firmaların odak noktası olmayı başardık. 2009 yılından sonra ise hedefimizi büyüterek birçok ülkeye ihracat yaparak, Türkiye ekonomisine katkıda bulunduk. Başarılı geçen uzun bir aradan sonra 2019 yılında tecrübemizi ve bilgimizi daha geniş alana ve tüketiciye sunmak adına Türkiye’nin en uygun alışveriş sitesi ‘Toptankozmetik.net’ i kurduk. 2020 yılında ise kozmetik sektöründeki tecrübemize ve bilgimize dayanarak ‘Biohair’ markası ile kozmetik üretimine başlayarak, ailemize Biohair markasını kazandırdık.

Toptankozmetik.net’i rakiplerinden ayıran özellikler nelerdir?
Toptankozmetik.net uzun bir maratonun sonunda 23 yıllık bir tecrübe ile kurulmuştur. Müşterilerimize doğru ürünü ve en uygun fiyatı sunarak e-ticaret sektöründe adını duyurmayı başarmıştır. Satışa sunulan ürünlerin tamamı depomuzdan paketlenerek birçok tüketiciye ve perakendeciye kontrollü olarak tedariki sağlanmaktadır. En uygun fiyatı sunmamızın sebebi ise hiçbir aracı kurum kullanmadan ve komisyon ödemeden müşterilerimizin aynı ürünleri daha uygun fiyata almasını sağlıyoruz, sevkiyatın tamamı depomuzdan paketlendiği için ürünün müşteriye sahte veya yanlış ürün olarak ulaşmasının önüne geçiyoruz. Toptankozmetik.net olarak 7/24 müşteri destek hattımızla tüm sorulara anında cevap vererek müşteri memnuniyetine özen gösteriyoruz. Bir başka özelliğimiz ise oluşan sorunlar telefonla veya mail yoluyla ulaştığı anda saniyeler içinde çözüme kavuşturuyoruz. Toptankozmetik.net üzerinden verdiğiniz siparişlerde koşulsuz iade ve değişim garantisi sunuyoruz.

Kendi ürününüz olan Biohair Şampuan ve Bio Argan Yağının içeriğinden ve satış alanlarından bahseder misiniz?
Biohair markalı şampuan ve argan yağımız %100 yerli üretim olup tüketiciye kaliteyi uygun fiyata sunmamıza yardımcı olmaktadır. Biohair şampuanlarımız altı farklı çeşit seçeneği ile tüm istekleri karşılamayı hedeflemiştir. Tüm saç tiplerine profesyonellik kazandıran bir marka özelliğine sahiptir. Biohair şampuanlarımız 1000 ml Profesyonel şişelerde olup altı çeşitten oluşmaktadır. Bu çeşitler; Biohair All İn One, Reisi Mantarı Özlü, At Kuyruğu ve Çay Ağacı Aloe Vera Menthol, Renk Koruyucu ve Mor Şampuan olmak üzere altı farklı özelliği ile saçlarda kepek, dökülme, geç uzama, renk kaybı gibi birçok soruna çözüm sağlamaktadır. İçeriğin tamamı Gazi Üniversitesi Fen Fakültesi Kimya Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Elif Lağoğlut tarafından formüle edilip, üretilip satışa sunulmuştur. En büyük özelliğimiz ise ürünün tamamen doğal olup parapen, tuz sülfat SLS içermeme özelliği ile saçlarda çözüm sunmayı başarmasıdır. Biohair markamız kısa sürede birçok güzellik salonlarında ve perakende alanlarında yerini almayı başardı. Yaklaşık 4 ülkeye ihracat yaparak %100 yerli ve milli ürünümüzü global pazarda yer almasını sağladık.

Sektöre yeni girecek gençlere ne gibi tavsiyeleriniz olur?
Sektöre girecek genç yatırımcı arkadaşlarımıza tavsiyem öncelikle ilerleyeceği hedefi belirleyerek yapmak istedikleri proje üzerine konumlanıp kararlı bir şekilde ilerlemesi ve ısrarcı olmasıdır. En büyük başlangıç fikir veya projeyi kendi içlerinde benimsedikten sonra gelecek farklı fikirlere kulaklarını kapayarak belirledikleri hedefin üzerine gitmeleridir. Denemek başarmanın yarısıdır. Deneyimlemek her daim farklı ve kalıcı fırsatlar sunmuştur.
 

İsmail Karamızrak