Uzakdoğulu Misafirlerin ve Acentaların İlgi Odağıyız

Uzakdoğulu Misafirlerin ve Acentaların İlgi Odağıyız Uzakdoğulu Misafirlerin ve Acentaların İlgi Odağıyız

Haliç Park Ayvalık Hotel Genel Müdürü Cem Aksoy, otelin mevcut durumunu ve gelecek hedeflerini Klass’a anlattı.  

Denize sıfır konumundaki tesisiyle konuklarına mavinin her tonunu sunan Haliç Park Ayvalık Hotel, yerli misafirlerinin yanı sıra Uzakdoğu, Avrupa ve Orta Avrupa’dan gelen misafirlerini de ağırlamaya devam ediyor. Ege ve Marmara'nın buluştuğu, Ayvalık'ın tarihi yarımadası Cunda'da bulunan Haliç Park Ayvalık Hotel’in Genel Müdürü Cem Aksoy, otel misafirlerine en iyi tatil deneyimini sunabilmek için titizlikle çalışmalarına yürütüyor. Haliç Park Ayvalık Hotel Genel Müdürü Cem Aksoy ile Haliç Park Ayvalık Hotel’in mevcut durumunu, gelecek hedeflerini ve Türkiye turizmi hakkındaki düşüncelerini Klass okurları için konuştuk.

Cem Bey, Kuzey Ege’nin turizmi hakkında neler düşünüyorsunuz?
Yıllardır İstanbul’a yakın destinasyonu ile büyük şehir insanının kaçış noktası haline gelen kuzey Ege kıyıları, bilhassa pandemi döneminde metropol insanları için ne kadar değerli olduğunu bir kere daha ispat etmiş oldu. Kuzey Ege’nin doğasının; tarihi ve kültürel alanları, misafirperver, samimi ve içten halkı ile Türkiye profilini oldukça iyi temsil ettiğini kanısındayım.


Otelinizi mevcut durumda nasıl konumlarsınız?
Haliç Park Ayvalık Hotel, bulunduğu Balıkesir’in Ayvalık ilçesine bağlı adalar grubundan oluşan ve genelde halkın Cunda olarak bildiği Ali Bey Adası’nın önünde bulunan Lale Adası üzerinde yer almaktadır. Ali Bey Adası ve Lale Adası’nı birbirine bağlayan 50 metrelik köprü ise Türkiye’nin ilk boğaz köprüsü olarak adlandırılmaktadır. Denize sıfır, mavi bayraklı plajımız ve iskelemiz elbette bizim için oldukça önemli bir kazanç. Bunun yanı sıra okaliptüs ağaçlarından oluşan ormanımız otelimize ekstra bir nefes veriyor. Haliç Park Ayvalık Hotel 20 yılı aşkın bir süredir misafirlerine hizmet vermekte. Bu sene otel içerisinde ciddi yatırımlar yapılarak mevcut havuza ek bir eğlence havuzu ve kaydırak grubu yaptık, böylece oteldeki havuz sayısı bir adet kapalı havuz ve çocuk havuzu ile dörde çıkmış oldu. Misafir portföyü olarak çoğunluğu yerli olmak ile bilhassa Uzakdoğulu misafirlerin ve acentaların ilgi odağıyız. Bunun yanı sıra Doğu Avrupa ve Orta Avrupa acentaları ile de çalışmaktayız. Bu yıl yaptığımız yatırımlar ve tanıtım çalışmaları ile çok yakın olduğumuz sanayi şehirlerindeki firmalara da toplantı grupları bazında hizmet vermek üzere hazırlıklar tamamlandı. Bu sebeple firmaların tüm toplantılarına talibiz.

Cem Aksoy olarak buradaki hedefleriniz nelerdir?
Öncelikle kendi memleketim olan Balıkesir’in bu güzide ve çok değerli ilçesinde yaşamaktan mutluluk duyuyorum. Bu bağlamda 25 yıllık çalışma hayatımdaki tüm birikimimi bölge ile paylaşmak adına sayın Balıkesir Valimiz Hasan Şıldak Bey’in teveccühleri ile ilimizdeki mavi bayrağa sahip olmayan otellerin bilgilendirilmesi ve çalışmalarının desteklenmesi adına kurulan komisyonda özel olarak görevlendirildim. Bunun dışında sayın Ayvalık Belediye Başkanımız Mesut Ergin Bey ile de Ayvalık turizmini geliştirme ve kalkındırma projelerinde yer almaktan mutluluk duyuyorum. Bölgeyi devlet adamlarımızın desteği ve katkıları ile, turizm profesyonellerine açtıkları yollar sayesinde daha tanınır ve daha dolu hale getirmek için var gücümüzle çalışmaktayız.

Son olarak ülke turizmi açısından söylemek istediğiniz bir şey var mı?
Türkiye her zaman en ileri seviyede bir turizm ülkesidir. Bu içinde bulunduğu sosyal veya ekonomik şartlar ile bazı dönemlerde etkilense de halk olarak bu bizim genlerimizde var. Bizler her dönemde ülkemizin ve dünyanın içerisinde bulunduğu siyasal ve ekonomik zorluklarda ülkemize bacasız fabrika olarak en büyük desteği veren sektörün temsilcileriyiz ve öyle olmaya da devam edeceğiz. Ben 2022 yılının rakamlarının 2023 yılının bir provası mahiyetinde olacağını düşünmekle beraber 2023 yılının tekrar altın çağlarımızın başlangıcı olacağı kanaatindeyim.
 

Cem Aksoy