Uzman Dr. Sait Özgüvercin: Genital Estetik, Sağlık İçin Gerekli Olan Ameliyatlardır

Uzman Dr. Sait Özgüvercin: Genital Estetik, Sağlık İçin Gerekli Olan Ameliyatlardır Uzman Dr. Sait Özgüvercin: Genital Estetik, Sağlık İçin Gerekli Olan Ameliyatlardır

Avrupa Şafak Hastanesi Doktorlarından Sait Özgüvercin, Genital Estetiğin Hangi Durumlarda Uygulandığını ve Sağlık İçin Önemini Klass’a Anlattı.  

Vajinal doğuma bağlı yırtıklar, doğum izini düzeltme, zor doğumlara, kürtajlara bağlı olarak vajinal yaralar, genişlemeler gibi oluşan sağlık sorunlarında hastalarına genital estetik müdahaleleri yaparak vajinayı ilk günkü haline getiren Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Sait Özgüvercin, çalıştığı Avrupa Şafak Hastanesi’nde son teknolojik cihazlarla tüm operasyonlarını yaparak hastalarının mutlu bir şekilde ayrılmalarını sağlıyor. Son yıllarda genital estetik uygulamalarının popülerleşmeye başladığını dile getirerek her geçen gün yeni estetik müdahalelerin oluştuğunu belirten Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Sait Özgüvercin ile genital estetiğin hangi durumlarda yapıldığını ve teknolojik gelişmelerin genital estetik alanında hangi değişimlere yol açtığını Klass okurları için konuştuk. 

Sait Bey, Avrupa Şafak Hastanesi’yle yollarınızın nasıl kesiştiğini ve burada sunduğunuz uygulamaları anlatabilir misiniz?
Ben kadın hastalıkları ve doğum uzmanıyım, aynı zamanda kozmetik jinekolojiyle ilgileniyorum. Yaklaşık üç aydır Avrupa Şafak Hastanesi’nde çalışmaktayım. Burada profesyonel ekiple beraber genital estetik üzerine ameliyatlar ve uygulamalar yapmaktayız. Genital estetik Türkiye’de çok bilinen bir uygulama değil. Son yıllarda dünyada estetik sektörünün belirginleşmesi ve artmasıyla beraber genital estetik de popüler olmaya başladı. İnsanlar önce burnunu yaptırmaya başladı, sonra çene dolguları ve çene kontürü, göğüs büyütme ve dikleştirme, silikon ameliyatlar ve karın gerdirmeler derken en son bel altı bölgesi de olan genital estetik ameliyatlarına başladı.

‘BARBIE VAJİNA ESTETİĞİ DAHA GENÇ BİR VAJİNA GÖRÜNÜMÜ SAĞLIYOR’
Peki genital estetik nedir ve hangi durumlarda ne gibi uygulamalar yapılır?

Genital estetik aslında tam olarak bir estetik ameliyat değil. Çoğu sağlık için gerekli olan ameliyatlar. Mesela vajinal doğuma bağlı yırtıklar oluşabilir, burada doğum izini düzeltme ameliyatları yapıyoruz. Çünkü ilişkide ağrılar, aynı zamanda akıntılar yapabiliyor, kişide özgüven kaybı oluşturabiliyor. Tüm bu ve bunun gibi durumları düzeltme ameliyatlarına biz genital estetik ameliyatları diyoruz ama dediğim gibi tamamen estetik amaçlı olmayabiliyor. Çoklu, zor doğumlara, kürtajlara bağlı olarak vajinal yaralar, genişlemeler, morlaşmalar oluyor. Biz burada daraltma işlemleriyle beraber vajinayı ilk günkü haline getiriyoruz. Doğumlara bağlı idrar kaçırma olabiliyor bunun tedavilerini de yapıyoruz. Aynı zamanda kadınlarda iç dudak büyük, renginde koyulaşma ve kötü görünüm olabiliyor, bu durum kişilerde özgüven kaybı, koku, idrar yaparken etrafa sıçratma, pantolon veya tayt giyince ağrılar oluşturabiliyor. Biz bu gibi durumları düzelttiğimiz zaman estetik de bir görünüm kazandığı için hem tedavi yapmış oluyoruz hem de estetik ameliyatın yerine geçtiği için genital estetik diyoruz. Tabi bunun üzerine son yıllarda estetik uygulamalar da ekledik. Örneğin Barbie vajina estetiği diye bir şey çıktı. Barbie vajina estetiği, daha genç bir vajina görünümü sağlıyor. Sağlık için yaptığımız uygulamaların yanı sıra biraz daha estetik görünüm katıyor. Bunu ise şöyle sağlıyoruz, sağlık için tedavileri sağladıktan sonra kişinin karnından yağ alıp ve parçacıklara ayırıp bu bölgenin daha hassas, daha genç ve daha parlak bir görünüm elde etmesi için vajina estetiği yapıyoruz. Veya orgazm aşıları dediğimiz veya yüze uygulanan PRP’yi genitalde renk açmalarda, daha canlı bir doku elde etmeye veya vajinal nem kayıplarında uygulamalar yapıyoruz. Orgazm aşısı dediğimiz G noktası büyütme dolguları yapıyoruz. Bunların tamamını biz genital estetik adı altında değerlendirebiliriz.

‘KENDİNİ EĞİTMİŞ VE BU AMELİYATLARI YAPABİLEN DOKTORLARA MUAYENE OLUP TEDAVİ OLMAKTA FAYDA VAR’
Son dönemlerde özellikle sağlık sektöründeki teknolojik gelişmelerle beraber genital estetik alanında ne gibi değişimler oldu?

Sağlık alanındaki teknolojik gelişmeler ameliyatın süresini, iyileşme hızını çok etkiliyor. Bu nedenle hastanede yatış süreleri de çok çok azaldı, hastalarımız aynı gün içinde taburcu oluyor. Teknolojik gelişmelerin sağlık sektörüne gerçekten çok olumlu etkileri oldu. Tabi bu işlemleri yapa yapa doktorlar çok daha hızlı bir profesyonellik kazanıyor. Benim gibi sadece bu alana yönelen insanlar sık yaptığı için daha az komplikasyon ve daha çok mutlu hastaları aynı gün içerisinde taburcu edebiliyoruz. Her kadın hastalıkları ve jinekologlar estetik işlemleriyle ilgilenmiyor. Bu alana özellikle yönelmiş, kendini eğitmiş ve bu ameliyatları yapabilen doktorlarda muayene olup tedavi olmakta fayda var. 


İnstagram: safakhastaneleri
 

Uzman Dr. Sait Özgüvercin

Uzman Dr. Sait Özgüvercin: Genital Estetik, Sağlık İçin Gerekli Olan Ameliyatlardır Uzman Dr. Sait Özgüvercin