Yako House & Park, Ölmeden Önce Yapılacaklar Listesine Eklenecekler Arasında Bir Yer

Yako House & Park, Ölmeden Önce Yapılacaklar Listesine Eklenecekler Arasında Bir Yer Yako House & Park, Ölmeden Önce Yapılacaklar Listesine Eklenecekler Arasında Bir Yer

Yako Groups Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Galip Ölmez, yako house & park faaliyetlerine dair merak edilenleri Klass’a anlattı.  

Yako Groups Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Galip Ölmez, Yako Groups bünyesindeki projeleri ve üretken kişiliğine bağlı olarak iş dünyasında yaptığı yatırımlarla dikkatleri çeken genç ve başarılı bir iş adamı. Avrupa ülkelerinde yaygınlaşan tiny house akımının Türkiye öncüsü olarak önemli bir başarıya imza atan Galip Ölmez, doğa içerisinde bir yaşam merkezinin insanlarda ilgi uyandırdığını, burada sunulan A kalite hizmet anlayışı ile konsept bir yaşam alanı sağladıklarını belirtti. Google’da her ay yaklaşık 50.000 görüntüleme alan ve insanların tatil için tercih ettiği tiny house konaklamalarında; kişiler özel gün ve yaş günü etkinliklerini, evlenme tekliflerini, evlilik yıl dönümlerini konsept bir ortamda ve doğa içerisinde, etkinlik yöneticilerinin muhteşem süsleme ve dizaynı ile, göz alıcı ışıltılı bir ortamda gerçekleştirebiliyorlar. Galip Ölmez ile Yako House & Park’ın sunduğu hizmetleri ve tiny house turizmini Klass okurları için konuştuk.

Galip Bey, bize Yako House & Park’tan biraz bahseder misiniz?
Yako House & Park, tiny house konaklamalarını içine alan doğa içerisinde bir yaşam merkezi. Burada kişiler konaklama yapabiliyor. Konsept kahvaltılar, kurumsal etkinlikler, özel gün etkinliklerinin içerisinde yer aldığı bir kompleks olarak düşünebiliriz. Yako House & Park olarak ödüllü bir mekanız. Her ay Google’da yaklaşık 50.000 görüntüleme alan bir konsept yaşam merkezi diyebiliriz.

Türkiye’nin en konsept mekânı ödülünü iki kez kazandınız. Bu başarının sırrı nedir?
Bunun sırrı buranın tamamıyla bir deneyim merkezi olmasından kaynaklanıyor. İnsanlar buraya geldiklerinde tiny house konaklama deneyimi yaşayabiliyorlar. Hayatlarında hiç yaşamadıkları konsept bir kahvaltı ve süsleme deneyimi sunuyoruz. Akşamları açık hava sineması izleyebiliyor, ayrıca tiny house’larda konaklarken bahçe şöminesi eşliğinde yıldızları seyredebiliyorlar. Özel gün etkinliklerinde kendi üretimimiz olan komple şeffaf Dome House’larda konsept etkinlik deneyimi yaşayabiliyorlar. Şirketleriyle buraya geldiklerinde yine doğa içerisinde etkinliklerini gerçekleştirebiliyorlar.

Burada konaklamaya yönelik muhteşem Dome House’lar var. Dome House’lar nasıl dikkat çekiyor?
Dome House’ler tamamen şeffaf, Yako Groups üretimi olan bir yapı. Burada kişiler özel gün etkinliklerini, yaş günü etkinliklerini, evlenme tekliflerini, evlilik yıl dönümlerini çok konsept bir ortamda doğa içerisinde, etkinlik yöneticilerimizin muhteşem süsleme ve dizaynı ile, göz alıcı ışıltılı bir ortamda akşamları yaşayabiliyorlar. Yako House & Park bir deneyim merkezi dolayısı ile burada birçok farklı deneyimi tadıyorlar.

Yako House & Park’ta organik tarım ve hayvancılık ile de uğraşıyorsunuz. Misafirlerinize neler sunuyorsunuz?
2 dönümlük bir bahçemiz var. Burada organik tarım yapıyoruz. Domates, salatalık, fasulye, patlıcan, kabak gibi üretimlerimiz var. Yako House & Park’ta 20 çeşit meyve ağacı var. Kahvaltılarda doğrudan bahçeden kopararak taze ve organik olarak misafirlerimize sunuyoruz. Aynı zamanda 30 tavuğumuz var. Tavuklardan elde ettiğimiz yumurtaları misafirlere sunuyoruz. Misafirlerimizin doğa içerisinde konaklarken doğal besinlerle beslenmesine çok dikkat ediyoruz.

Burada dizi, sinema ve klip çekimleri yapılabiliyor mu?
Burası konsept bir mekân. Burasının niş bir mekân olmasına dikkat ediyoruz. Kişiler buraya sadece rezervasyon ile gelebiliyor. Kapı müşterimiz yok. Bu tarz talepler olduğunda şirketimiz detaylı ve özenli bir şekilde inceliyor. Doğru projeler olduğu sürece tabii ki bunlara açığız. Buranın özel olmasına dikkat ediyoruz. Dolayısı ile burada çekimler yapılabiliyor ancak bizim de belli şartlarımızdan geçtikten sonra.

Tiny house almak isteyenler öncesinde burada deneyimleyebiliyorlar mı?
Yako House & Park, ölmeden önce yapılacaklar listesine eklenecekler arasında bir yer. Grup markası olarak Türkiye’deki en büyük tiny house üreticisiyiz.. tiny house deneyimi yaşamak istiyorsanız, tiny house satın alma hayaliniz varsa, doğanın içerisinde sıra dışı bir gün geçirmek isteyen herkesi Yako House & Park’a bekliyoruz.
 

İnstagram: yakohouseandpark


 

Galip Ölmez

Yako House & Park, Ölmeden Önce Yapılacaklar Listesine Eklenecekler Arasında Bir Yer Galip Ölmez