Yapamazsın Diyen Çok Oldu Ama Ben Yapacağımı Biliyordum

Yapamazsın Diyen Çok Oldu Ama Ben Yapacağımı Biliyordum Yapamazsın Diyen Çok Oldu Ama Ben Yapacağımı Biliyordum

Eda Bayazıt Güzellik Epilasyon Kurucusu Eda Bayazıt,  başarıya ulaşmanın altın kurallarını Klass’a anlattı.  

Sektörüyle ilgili gelişmeleri yakından takip eden, alanında uzman eğitmen bir kadro ile VIP hizmeti vererek Ankara’da iki şubeli güzellik merkezinin yöneticiliğini yapan Eda Bayazıt Güzellik Epilasyon Kurucusu Eda Bayazıt, başarısını aldığı birçok ödülle kanıtlamış bir isim. 20 yaşından beri güzellik sektörü içinde bulunarak pek çok deneyim elde eden ve birçok eğitim alarak kendisine her daim yeni şeyler katan Eda Bayazıt, “Hedefe ulaşana kadar çok çalıştım, eğitimlerime ara vermeden devam ettim, iş ahlakımdan ve çalışma disiplininden hiç vazgeçmedim” diyerek başarısının etmenlerini açıklıyor. Eda Bayazıt Güzellik Epilasyon Kurucusu Eda Bayazıt, başarıya ulaşmanın altın kurallarını anlattı.

Eda Hanım, güzellik sektöründe başarılarıyla ön plana çıkmış bir isimsiniz. Bu başarının temellerinin nasıl atıldığını dinleyebilir miyiz?
20 yaşımdan bu yana güzellik sektörü içinde çalışıyorum. Satış temsilciliği ile başladığım bu yolculuk neyi sattığımı merak etmem ile başka bir yöne evrildi. Eğitimlerimi tamamladım. Hocamın beni saç ekimi ile ilgili eğitmesinin ardından sektörde artık ben de varım dedim.
İlk başladığım zamanlardan bu yana kendi iş yerim olacağını ve ismimin bir marka olacağını biliyordum. Bu hedefe ulaşana kadar çok çalıştım, eğitimlerime ara vermeden devam ettim, iş ahlakımdan ve çalışma disiplininden hiç vazgeçmedim. Bugün iki güzellik salonu ve saç ekimi ile hizmetlerime devam ediyorum. Başarımı aldığım iyi eğitimlere ve durmaksızın çok çalışmama borçluyum.

Peki başarıya giden yol hep güllerle mi doluydu yoksa dikenlerden de geçmek zorunda kaldınız mı?
Benim çok inandığım ve çok severek kullandığım bir cümle var: “Kötüyü bilmeden /görmeden iyinin kıymeti anlaşılmıyor.” 14 yıldır önüme çok fazla engeller, kısıtlamalar çıktı ama hedeflerime giden yolda bu zorlukları sırtlamak zorundaydım. Yanımda ailemden başka bir şeyim yoktu. Çalışmak ve başarmak zorundaydım. Yapamazsın diyen çok oldu ama ben yapacağımı biliyordum. Her zaman hedeflediğim şeylere tutunarak çok çalışmaya devam ettim ve bugün de emeklerimin karşılığını aldım diyebilirim. 

Bu engelleri aşarken neler yaşadınız? Kariyerinizde ‘Şu olay olmasaydı bu kadar başarılı olamazdım’ dediğiniz bir şey var mı?
Hayatımın dönüm noktası üniversite bittikten sonra İzmir’e yerleşme kararı almamdır. O gün o kararı almasaydım İsmet hocamla karşılaşamaz ve kendimi bu günlere getiremezdim. Ailemin ve çocuklarımın özellikle çocuklarımın bana şans getirdiğini ve beni ayakta tutmak için çok güçlü bir neden olduğunu biliyorum.

Sizce başarıya ulaşmanın altın kuralları nelerdir?
Herhangi bir işte ya da bir konuda başarılı olmak için aslında benzer yollardan geçiyoruz. Evet herkesin yolculuğu ya da imkanları farklı fakat yine de o yola girdiğimizde başarılı olmak için yapmamız gereken bazı kaçınılmaz şeylerde oluyor. Bana göre başarıya ulaşmanın altın kuralları;
 

1-Hedef belirlemek. 
 2- Güçlü ve cesaretli olmak.
 3-Bildiğin işi yapmak ve yaptığın işin sana para kazandıracağına inanmak.
 4- İş ahlakından ödün vermemek.
 5-Tecrübelerden ders almak.
 6-Sana negatif enerji veren herkesten ve her şeyden uzak durmak.
 7-Şükretmek.
 8-Yeteneklerinin farkında olmak ve kendine yatırım yapmak.
 9-Sevdiğin işi yapmak.
 

Eda Bayazıt