Yenilikleri Takip Ederek Kendimi Sürekli Geliştirdim

Yenilikleri Takip Ederek Kendimi Sürekli Geliştirdim Yenilikleri Takip Ederek Kendimi Sürekli Geliştirdim

Dr. Musk Clinic Kurucu Ortağı Uzm. Dr. Nihal Koç, kendisini başarıya taşıyan özelliklerini Klass’a anlattı.

Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Uzmanı olarak adım attığı kariyerine aldığı eğitimler ve sertifikalarla medikal estetik hekimi olarak devam eden Dr. Musk Clinic Kurucu Ortağı Uzm. Dr. Nihal Koç, bu alanda Türkiye’nin en başarılı doktorlarından birisi oldu. İstekli ve inançlı olmanın başarıya ulaşmada en önemli nokta olduğunu vurgulayan Uzm. Dr. Nihal Koç, bu özellikleri sayesinde her türlü zorluğu aşarak Dr. Musk’ı estetik alanının en gözde markalarından biri haline getirdi. Uzm. Dr. Nihal Koç ile doktorluk kariyerinde başarıya nasıl ulaştığını Klass okurları için konuştuk.

Nihal Hanım, alanınızda yakaladığınız başarıyla ön plana çıkmış ve örnek olmuş bir isimsiniz? Bu başarının temellerini nasıl attınız?
Benim asıl uzmanlık alanım Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon. Bunun yanında medikal estetiği çok seviyordum. Bu alana geçmek hep aklımdaydı. Ben de medikal estetiğe yönelmeye karar verdim. Gerekli eğitimleri ve sertifikaları alarak bu işe başladım. Son üç yıldır tamamen bu işle ilgileniyorum. Gerek yurt içi gerekse yurt dışındaki yenilikleri takip ederek kendimi sürekli geliştirdim. Kongre ve seminerlerle katıldım.

Başarıya giden yol hep güllerle mi doluydu yoksa dikenli yollardan da geçmek zorunda kaldınız mı?
Maalesef bu yol sadece güllerle dolu değil. Plastik cerrah olan eşimle kliniğimizi açtığımızda pandemi süreci başladı. Tabii ki bizim için zorlu bir süreçti. Çünkü bu klinik bizim bebeğimiz gibi yavaş yavaş büyüyecek bir yerdi. Pandemi süreci bizi çok zorladı. Çok şükür bunları da aştık ve her şey gayet güzel gidiyor. Kısa sürede çok şey başardığımıza inanıyorum.

Bu engelleri nasıl aştığınız. Kariyerinizde şu olmasaydı bu kadar başarılı olamazdım dediğiniz bir şey var mı?
Doktor olmamda ilkokul öğretmenimin ve ailemin çok etkisi olduğunu düşünüyorum. Özellikle de ilkokul öğretmenimin etkili olduğunu söylemeliyim. Öğrenim hayatımdaki başarının temellerini onun attığını düşünüyorum. Bu zamana kadar hayatımda çok istediğim her şeyi elde ettim. Başarının biraz da bir şeyi çok istemekle alakalı olduğunu düşünüyorum. Belki de bu kadar istemeseydim başarılı olamazdım.

Size göre başarının altın kuralları nelerdir?
Benim kurallarımın aynı zamanda karakterimin de bir parçası olduğunu söyleyebilirim. Bana göre başarının altın kuralları:
 
  1. İstekli olmak
  2. İnançlı olmak
  3. Hedefe odaklanmak
  4. Çok çalışmak
  5. Yeniliklere açık olmak
  6. Pozitif olmak
  7. Enerjik olmak
  8. İnsan ilişkilerinde iyi olmak
  9. Kendine vakit ayırmak
  10. Network yönetimini iyi yapmak

Nihal Koç