Zafer Alkaya:Turizm Sezonunu Değerlendirdi

Zafer Alkaya:Turizm Sezonunu Değerlendirdi Zafer Alkaya:Turizm Sezonunu Değerlendirdi

Antalya ve özellikle en çok tercih edilen bölgelerden Belek bölgesi, bu yıl pandemi öncesi olan ve rekorların kırıldığı 2019 yılındaki rakamları yakalamayı başardı. Cornelia Diamond Golf Resort Spa Genel Müdürü Zafer Alkaya, bu yıl daha önce hiç ağırlamadıkları yepyeni ülkelerden misafir ağırladıklarını belirterek, 54 ülkeden 66 ülkeye çıkarak daha fazla ülkeden turisti misafir ettiklerinin müjdesini verdi. Bayram için villa ve suit rezervasyonlarının yerli turistte geçmişe göre %50 artış gösterdiğini açıklayan Zafer Alkaya, “Rusya, Kazakistan, Türki Cumhuriyetleri gibi ülkeler başta olmak üzere villa ve suitlerde rezervasyon çok iyi gidiyor. Farklı ülkelere dahil olarak iç pazarda da çok yoğun villa ve suit rezervasyonu geliyor.” şeklinde konuştu.  

Türkiye’de turizmin başkenti olarak kabul edilen Antalya ve özellikle en çok tercih edilen bölgelerden Belek bölgesi, 2022 yılında neredeyse turizm sektörü için rekorların yılı olan 2019 yılındaki rakamları yakaladı. 2022 yılı, 2019’a yaklaşan çok parlak bir yıl olacak gibi görünüyor diyen Cornelia Diamond Golf Resort Spa Genel Müdürü Zafer Alkaya, “Rakamlarımız turist sayısı anlamında tatmin edici. Dolayısıyla, 2023’e pazar paylarımızı arttırmış, yeni pazarlara ulaşmış bir yıl olarak bakıyoruz. Bu yıl, daha önce hiç ağırlamadığımız yepyeni ülkelerden misafir ağırlıyoruz. Cornelia Otelleri olarak geçen yıl 54 ülkeden misafir ağırlamıştık, bu yıl 66 ülkeye ulaştık.” diyerek daha fazla ülkeden misafir ağırladıklarının müjdesini verdi. Antalya için rakamsal bilgiler de veren Zafer Alkaya, “2019 seviyesinde değil, şu anda daha az uçak geliyor Antalya’ya. 2019 yılında Almanya’dan 5,6 milyon misafir ağırlamıştık. Bu yıl sonuna kadar bu rakamın %80’ini yakalayacağız Almanya için. Şu anda geldiğimiz nokta, çok güzel bir nokta.” dedi.

‘VİLLALARA DAHA FAZLA TALEP ALIYORUZ’
Beklentilerine yönelik olarak da konuşan Zafer Alkaya, “Gerek BDT, Rusya ve iç pazardan villalara daha fazla talep alıyoruz. 2022 yerli turistin de villalara ilgisini arttırdı. Bu yıl yerli turistten de villa rezervasyonları çok yükseldi. Cornelia Diamond Golf Resort Spa ve Cornelia Golf Club arasında yer alan, her biri özenle tasarlanmış ve gözlerden uzak konumlanan Azure villalarımız, Akdeniz mimarisini yansıtan 33 özel villadan oluşuyor. Doğanın tam içinde, orman ile göllerin çevrelediği Azure villalarında ortak alanda deniz suyu havuzları bulunması, sadece Azure misafirlerine hizmet sunan özel resepsiyonu, farklı konseptlerde menüler hazırlayan ve sadece villa misafirlerine hizmet veren Azure Restaurant ve barı, yeşilin maviyle buluştuğu doğal çevresi ile bu yıl Rusya, BDT ülkeleri ve yerli turistten yoğun ilgi görüyoruz.” diyerek misafirlerinin villalara olan ilgisine dikkat çekti. 

ÇOCUKLU AİLELERİN TERCİHİ ‘HER ŞEY DAHİL’ SİSTEMİ
Her şey dahilin en iyi uygulandığı turizm şehrinin Antalya olduğunu belirten Zafer Alkaya, bunun tartışmasının bile yapılamayacağını söyledi. Özellikle çocuklu ailelerin ‘Her Şey Dahil’ sistemini tercih ettiğini anlatan Cornelia Diamond Golf Resort Spa Genel Müdürü Zafer Alkaya, “Çocuklu aileler her şey dahil sisteminde rahat ediyorlar. Biz Cornelia grubu olarak Akdeniz’in en donanımlı mükemmel çocuk kulübünü geçen sene inşa ettik. Yine ailelerin güvenle, inanarak çocuklarını teslim ettikleri, 0-3 yaşından 16 yaşına kadar her yaşa hitap eden muhteşem bir çocuk kulübümüz var. 40 kişilik uluslararası belgelere sahip çocuk temsilcilerinden oluşan çok iyi, eğitimli bir ekibimiz var.” diyerek çocuklar için yaptıkları yatırımları anlattı.

 

Zafer Alkaya

Zafer Alkaya:Turizm Sezonunu Değerlendirdi Zafer Alkaya