Vietnam Hem Egzotik Hem Çekici

Vietnam Hem Egzotik Hem Çekici Vietnam Hem Egzotik Hem Çekici

Güneydoğu Asya’da Çinhindi Yarımadası’nın doğusunda yer alan Vietnam, dünyada sosyalist sistemle yönetilen az sayıdaki ülkeden biri. Şaşırtıcı doğal güzellikleri ve kültürel zenginliği ile dinamik mega kentler ve tepe kabile köylerinden oluşan bir ülke olan Vietnam hem egzotik hem de çekici. Unutulmaz deneyimler Vietnam'ın her yerinde. Halong Körfezi'ndeki geleneksel bir hurda güvertesinden kireçtaşı adalarının gerçeküstü bir deniz manzarasını seyredebilir, Phong Nha-Ke Bang Ulusal Parkı'nda dünyanın en muhteşem mağara sistemlerini keşfedebilir veya binlerce savaş kurbanının bulunduğu bir mezarlıkta yalnız bir mezara tanık olabilirsiniz.  

VİETNAM KÜLTÜRÜ KARMAŞIKTIR, ÇEŞİTLİDİR VE BİR TARİH DERSİNİ TEMSİL EDER
Ülkenin labirent gibi, dolup taşan ticaret bölgeleri, yerli el sanatları açısından zengindir ve asırlık ticari etkileri yansıtır. Antik tapınaklar, kuzeyde belirgin şekilde Çin etkileri ve güneyde Hindu kökenleri sergiliyor. Bu arada, başkentte Fransız sömürge döneminden kalma geniş, ağaçlıklı bulvarlar ve görkemli devlet binaları göze çarpıyor. Vietnam'ın Doğu Asya güç ve refahının merkez üssüne yakın olan önemli konumunu unutmak imkânsız, çünkü şehirlerinin silueti cam ve çelik şirket merkezleri ve şık lüks oteller kümeleriyle tanımlanıyor.

VİETNAM’DA YEMEK MERKEZİ BİR ROL OYNAR
Yemek, Vietnam kültürünün tam merkezinde yer alır: Vietnam kültür takvimindeki her önemli tatil, Vietnamlı bir kişinin hayatındaki tüm önemli dönüm noktaları ve günlük önemli sosyal olayların ve etkileşimlerin çoğunda yemek, merkezi bir rol oynar. Her doğum, evlilik, ölüm ve ataların ölüm yıldönümlerine özel yemekler özenle hazırlanıp servis edilir. 
Lezzetlerinde inanılmaz derecede ince ve çeşitliliğinde olağanüstü olan Vietnam yemekleri, gezginler için büyüleyici bir çekicidir-sayısız sokak yemeği turları ve aşçılık okulları bunun kanıtıdır. Coğrafya, kuzeydeki çorbaları etkileyen Çin tatları, güney mutfağını kıvılcımlayan baharatlar ve haklı olarak Vietnam'ın epikuroscu noktası olarak bilinen merkezi kıyı şeridini simgeleyen şifalı otlar ve karmaşık tekniklerle çok önemli bir rol oynamaktadır. Ve ülkenin her yerinde köylülerle kaynaşabilir, yerel yemekleri deneyebilir ve Vietnam'ın birçok bölgesel pazarında pirinç şarabını yudumlayabilirsiniz.

SH Garden; Saygon'daki en sevilen Vietnam restoranlarından biri olan SH Garden, şehrin güzel bir kısmının güzel manzaralarına sahip, ancak kuzeyden güneye tüm ülkenin tüm bölgelerinin lezzetlerini kapsayan yemekleriyle takipçilerini kazandı. Nguyen Hue ve Le Loi Caddelerinin kesiştiği noktada, opera binasının köşesinde, eski bir kolonyal yapının çatısında yer alan otel, yakınlarda pek çok başka kolonyal bina ile şehrin güzel bir bölümünü inceliyor.  Sahipleri Son ve Ha için adlandırılan restoran, şehirdeki daha yüksek fiyat noktası seçenekleriyle rekabet etmiyor ve bunun yerine eski anne tarzı yemekler sunuyor.

Cuc Gach Quan; Saigon'un geçmişini hatırlatan Cuc Gach Quan, sahibinin büyükannesinin evini yeniden yaratan rahat bir ortamda kaliteli Vietnam yemekleri sunuyor-yıpranmış, ahşap döşeme zeminlere sahip Fransız-kolonyal bir ev; retro mobilyalar, sıcak aydınlatma ve iki seviyeyi birbirine bağlamak için yüzen bir merdiven var. Brad ve Angelina'nın 2011'de burada yemek yemesinden bu yana popülerliği artmış. Ancak menü sloganında özetlenen yaklaşımı izleyerek Vietnam yemeklerine odaklanmaya devam ediyor: "Yeşil ye, sağlıklı yaşa."  Karidesli taze böreği, çıtır levrek ve acı biber ve limon otu ile kızartılmış fantastik ev yapımı soya peyniri gibi menü öğelerini deneyin.

3G Trois Gourmands; Saigon Nehri'nden sadece birkaç yüz metre ötede bir havuza sahip iki badanalı kolonyal villada yer alan 3G Trois Gourmands, kaliteli Fransız yemekleri hazırlıyor. Menü, geyik filetosu ve tereyağ soslu ıstakoz gibi yemekler ve tatlılar ve dondurmalara ayrılmış sayfalarla büyük ölçüde eski moda klasik Fransız. Kır tarzı dekor, bol miktarda çiçek ve şarap şişeleriyle dolu temel ahşap raflar içeri de ilginizi çekiyor. Kış bahçesi tarzı cam çatının altında bir bar da mevcut. Birçoğu kendi bünyesinde yapılan peynirlerinden seçerken oldukça zorlanacaksınız.

Pizza 4P’s; Vietnam'ın iş merkezinde Napoliten pizza yapan bir Japon adam, beklenmedik bir senaryo gibi görünebilir, ancak Pizza 4P'leri mükemmel bir şekilde tanımlıyor. Restoranın şu anda Hanoi'deki dahil olmak üzere birden fazla mağazası var, ancak Le Thanh Ton Caddesi'nin hemen dışındaki bir ara sokakta gizlenmiş orijinal nokta hala en atmosferik olanı.  İsim, sahibinin hayattaki barış dileğine bir selam niteliğindedir ve akşam yemeğine zevkli bir deneyim sunma isteğini bildirir. Turistler arasında olduğu kadar Saygon sakinleri ve hafta içi öğleden sonraları burayı sık sık ziyaret eden Japon göçmen eşleri arasında da oldukça popüler. Kömürleşmiş, çiğnenebilir, bükülebilir kabuklar; ekşi domates sosu ve elle hazırlanmış kremsi, ev yapımı mozzarella (unutulmaz bir yemek için, dilimlenmemiş burrata ile tepesinde bir pizza sipariş edin).

Clup Opera Novel; Opera Binası ve Sofitel Legend Metropole Hotel'e yakın olan Club Opera Novel, yüksek tavanlara, cömertçe stoklanmış bir bara ve güzel, ahşaptan yapılmış ön kapılara sahip eski özel bir konutta yer almakta. Restoran, Fransız sömürge yönetiminin en parlak dönemini çağrıştıran bir alanda modern Vietnam yemekleri sunuyor. Ambiyans, özel günler için buraya gelen müşteriler ile şehir dışından gelenler için uygundur. Menü, limon otu, acı biber ve portakal gibi baharatları sığır eti, karides ve ördek gibi malzemelerle birleştirirken, şarap listesi büyük ölçüde Fransız seçeneklerine dayanıyor.

Red Sky Bar & Restaurant; Uzun zamandır Danang'ın en iyi restoranlarından biri olarak tanınan Red Sky, yüksek standartlar belirlemeye devam ediyor. Üst kattaki mekânda menüde kurutulmuş ton balığı, etli biftekler ve bir dizi lezzetli makarna favorisi gibi batı yemekleri yer alıyor. Alt kattaki bar da mükemmel bir şekilde karışık bir içkinin tadını çıkarmak için kesinlikle harika bir yer.