Toskana'nın Kalbi Chianti Tatiliniz İçin Büyüleyici Bir Atmosfer Sunuyor

Toskana'nın Kalbi Chianti Tatiliniz İçin Büyüleyici Bir Atmosfer Sunuyor Toskana'nın Kalbi Chianti Tatiliniz İçin Büyüleyici Bir Atmosfer Sunuyor

Toskana'nın dünyadaki en güzel ve ünlü bölgelerinden biri: Basit bir terim olan "Chianti" muhtemelen Toskana'nın tüm yeşili, ormanları, kaleleri, üzüm bağları ve doğal selvi ağaçları. Chianti, Floransa'dan Siena'ya ve Arezzo'ya kadar uzanan muhteşem üzüm bağları ve büyüleyici tepelerin bulunduğu en güzel bölge.  

Tablo gibi güzel sayısız üzüm bağları ve zeytinliklerle kaplı dalgalı yeşil tepeler, Orta Çağ mezraları ve antik muhteşem kaleler, dolambaçlı köy yolları ve geniş geniş ormanlık alanlar. Chianti, tepelerdeki üzüm bağlarının ve muhteşem manzaraların manzarasını hayranlıkla seyretmek için bölgenin yollarından geçmekten şarap mahzenlerini ziyaret etmeye ve harika Chianti şaraplarını tatmaya kadar, muhteşem bir seyahat sunuyor.

Birçoğu Orta Çağ’dan kalma binaları ve kiliseleri hala ayakta olan tepe köyleri, Chianti'deki tatiliniz için büyüleyici bir zemin sunuyor. Toskana'nın kalbinde Chianti'de tatil yaparken ev yapımı makarnaları, odun fırınında pizzaları ve lezzetli şarapları keşfetmek eğlencenin önemli bir parçası olacak. Chianti'deki en iyi restoranlardan birkaç tanesini kendi lezzet testlerimle sizin için seçtim.

La Posta; Muhtemelen Chianti'de yemek yediğim ilk restoran ve hala yediğim yemeği hatırlıyorum: Peposo. Şef ve işletme sahibi, otantik ve klasik tarifleri nasıl yeniden yaratacağını çok iyi biliyor. Malzemeleri için birçok yerel kaynaktan yararlanıyor, taze ve sürekli değişen bir menü tutuyor. Odun fırınları var ve harika pizzalar yapıyorlar. Kapalı / açık oturma imkânı sunuyor ve geniş bir otoparkı var.

Osteria al Ponte; Bu restoranda yerel üzüm bağları Rocca di Castagnoli, Castello di San Sano, Capraia, Poggio Maestrino-Spiaggiole ve Poggio Graffett'ten lezzetli bir şarap listesi sunulmaktadır. Crostini neri, porcini mantarları gibi klasik Chianti yemeklerine yaratıcı ama minimal bir yorumla şık bir menü sunuyorlar.  İç / dış mekân oturum her mevsim için mükemmel.

İl Ristoro Di Lamole; Chianti tepelerinde bulunan, en muhteşem manzaraya sahip güzel bir küçük restoran. Yüksek kaliteli yemekleri ve güzel ortamı nedeniyle bu bölgedeki restoranlar için Trip Advisor'da en yüksek puanı almıştır. İtalyan mutfağından yemekler oldukça basit ama gerçekten lezzetli ve Lamole Köyü’nde geçirdiğiniz süre boyunca burası kesinlikle görülmeye değer.  Ristoro Di Lamole'deki en popüler yemekler, çeşitli makarna yemekleri ve karnınızı çok fazla doldurmayın çünkü tatlılar ağzınızı sulandıracak. Restoranda en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için, tüm malzemeler yerel kaynaklı ve en yüksek kalitede seçilmiş. Özenle seçilmiş şaraplardan oluşan restoranın mahzeninde, yemeğinizi ekstra özel kılabileceğiniz pek çok şarap var.

Ristorante La Castellana; Floransa ve Siena arasında, Chianti'de bulunan küçük bir restoran. Yemekler taze Toskana malzemelerinden oluşuyor ve aile tarafından işletilen restoranın personeli, her şeyden önce müşteri memnuniyetini önemsiyor. Servis edilen lezzetli yemeklerden bazıları dilimlenmiş dana eti, tavuk ciğer ezmesi ve tabii ki tipik makarna yemekleri. Özellikle kalite göz önünde bulundurulduğunda fiyatlar oldukça uygun. Bu bölgedeki en iyi restoranlardan biri, yemekler sizi fazlasıyla tatmin edecek ve tüm farklı damak zevklerine uygun çeşitli şaraplar var.  Yer mantarı bu restorandaki müşteriler arasında çok popüler ve denemeye değer.  Bu şirin tesiste çok az masa olduğu için önceden bir masa ayırttığınızdan emin olun. Dekor güzel, hoş bir müzik var ve masalar biraz daha fazla ambiyans için mumlarla süslenmiş.

Cantinetta Sassolini; Chianti'nin kalbinde, yemekleri tatmak isteyen hevesli müşterilerle her zaman dolu bir restoran. Hava durumuna bağlı olarak avluda veya kapalı bölümde yemek yiyebilirsiniz.  Çok çeşitli bir menü var ve ister otantik tuscan mutfağı ister klasik kemikli bifteği seviyorsanız, sizin için mutlaka bir şeyler olacak!  Servis hızlı ve fiyatlar Cantinetta Sassolini'de oldukça uygun. Lezzetli yemekler, enfes şarap ve harika bir atmosfer, harika bir yemek deneyimi anlamına gelir ve bu yüzden Chianti'deki en iyi 5 restoran arasında yer alır.  Bu mekânda her şey var ve gördüğünüz şey Cantinetta Sassolini ile elde ettiğiniz keyif olacak.

La Cantinetta di Rignana; Chianti tepelerinde pitoresk bir restoran arıyorsanız, La Cantinetta di Rignana'dan başka bir yere bakmayın. Manzaralı ortam olarak muhtemelen bu listedeki en güzel olanı ve yerin kendisi kadar harika yemekleri ve ortamıyla ünlü. Var olduğunu asla bilmediğiniz çok çeşitli Toskana lezzetlerini keşfedeceksiniz. Bu restoranda hazırlanan ve servis edilen tüm yemeklerde en kaliteli en taze malzemeler kullanılmaktadır. Peynir tabağı, müşteriler arasında özellikle popüler olan bir yemektir ve bir kez denediğinizde nedenini keşfedeceksiniz. İster içeride ister dışarıda yemek yemek isteyin, tesis güzelce dekore edilmiş ve personel çok misafirperver. Menüdeki geleneksel makarna yemekleri çok lezzetli, ancak damak tadınızı gıdıklayan başka bir şey varsa, aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli yemekler var. İtalya'da sahip olabileceğiniz en iyi yemeklerden biri için Chianti'de geçirdiğiniz süre boyunca La Cantinetta di Rignana'yı ziyaret edin.

Bu bölgenin şaraplarının yemekleri ile uyumuna ve nasıl eşleştiğine deneyimlerinizle tanık olacaksınız.

Hep bir arada, sevgi dolu ve huzurlu nice bayramlar geçirmek dileğiyle, Ramazan Bayramınız kutlu olsun.